شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

توصیه اکید شده است که در طول خواندن این متن از هدفون استفاده نمایید – بخش اول

آمار ویدئو:

بیش از بازدید

با این نام ها شناخته میشود:

Five Senses , Illusion , Satisfying

دنبال یه تبلیغ متفاوتی؟
خب به ما چه؟

پوستر پرونده شماره ۱۱

پوستر این پرونده وایرال وان

این پرونده در دو بخش ارائه میشود بعد از خواندن این مقاله ، بخش دوم را نیز ببینید

مقدمه

پیام هایی که به مغز میروند ، حس و حال ما را تعیین میکنند و لحظات را برایمان میسازند

حواس پنجگانه پدیده های بسیار عجیبی هستند که میتوانند حس و حال متفاوتی برای شما ایجاد کنند . بینایی ، بویایی ، شنوایی ، چشایی و لامسه هر کدام به صورت جداگانه یا با ترکیب چند تا از این حواس در یک عمل این قابلیت را دارند تا لحظاتی فوق العاده خاص را برای شما رقم بزنند . همانند دیدن یک فیلم که همزمان حس بینایی و شنوایی شما را درگیر میکند یا انجام یک ورزش که حواس بینایی و شنوایی و  لامسه را هرکدام به اندازه ای دخالت میدهد .

تصاویری که میبینیم ، صدا هایی که میشنویم ، چیز هایی که لمس میکنیم ، بو یا طعم هایی که تجربه میکنیم ، میتواند برای هر شخص ، خاص باشد و حسی مخصوص آن فرد را بهمراه داشته باشد ، بنا بر گذشته ای که او داشته یا خاطره ای که همراه با تصویر یا بوی یک عطر زنده میشود . حواس پنجگانه میتوانند شما را به واکنش وا دارند . این ویدئوی پر بازدید را ببینید و حس خود را کامنت کنید :

آزمایش توهم دست لاستیکی

آیا ذهن شما گول میخورد و شما بی دلیل درد احساس میکنید ؟

در یک آزمایش به نام (rubber hand illusion) از مردم میخواهند تا پشت میزی بنشینند و یک دست خود را روی میز قرار دهند و دست دیگرشان در آستین فرو برند تا دستی مصنوعی بجای آن روبروی چشمشان قرار دهند ، وقتی مسئول آزمایش و چکش روی دست مصنوعی میزند ، فکر میکنید واکنش شرکت کننده در آزمایش چیست؟ جواب در ویدئو است که هم اکنون میتوانید آن را تماشا کنید .

پل شیشه ای معلق

حس راه رفتن در آسمان ، دوست دارید تجربه اش کنید ؟

وقتی که در ارتفاع قابل توجهی هستید ، معمولا به شما میگویند که به پایین نگاه نکن ، اما این احتمال هم وجود دارد که یک روز در جایی باشید که در ارتفاع بسیار زیادی قرار دارد و شما برای حرکت کردن مجبورید که به پایین نگاه کنید . چقدر حس خوبیه ، نه ؟!!!

چین ، جایی که پل شیشه ای معروف به طول ۲۶۰ متر قرار دارد ، کف این پل تماما شیشه ای است و بر روی دره ای قرار دارد که فاصله آن تا زیر پای شما ۱۱۸۰ متر میباشد . ویدئویی از معرفی این پل هیجان انگیز و واکنش و حس و حال بازدید کنندگان آن ببینید .

 

جنیفر لوپز رومخ

وقتی جنیفر لوپز روی اعصاب میرود

سال ۲۰۱۱ ویدئوی تبلیغاتی منتشر شد از شرکت KOHL’S که در صنعت مد و پوشاک فعالیت میکند . شخصیت اصلی ویدئو جنیفر لوپز میباشد و داستان آن هم از حرکت آشنایی شروع میشود که اغلب ما آن را انجام داده ایم ، یعنی فشار دادن مکرر دکمه انتهای خودکار که هم صدایش و هم حسی که به انگشت منتقل میشود برای ما خوشایند است ، اما سوال اینجاست که آیا برای دیگران هم خوشایند میباشد ؟

شما را به دیدن این وایرال ویدیو با بازی خواننده معروف دعوت میکنیم. ( لینک اصلی ویدئو در یوتیوب : تبلیغ اول ، تبلیغ دوم با بازی جنیفر لوپز )

نکته جالب : بر اساس تعاریف جدید به حواس پنجگانه حس های دیگری اضافه شده اند همچون ، حفظ تعادل ، حس درد ، ادراک زمان ، ادراک دما و حس ضعیف جهت یابی . یعنی الان حواس بیشتری داریم  .

موزه توهمات

با وایرال وان یک سفر به موزه ی توهمات بروید

جایی که هیچ چیز آن جوری که به نظر میاید نیست . موزه ای با نام “موزه ی توهمات” در نیویورک وجود دارد که با هدف تفریح و آموزش ساخته شده است . ویدئوی جالبی از اتاق های این موزه ی عجیب رو ببینید .

انیمیشن عجیب

زنگ انیمیشن شد ، همه سر جاهاشون باشن لطفا

موشن گرافیک و استاپ موشن های باحال ، عجیب ، رو مخ و آرامش بخش که همشون در حال و هوای همین مقاله هستند . ویدئوی اول انیمیشن و دومی استاپ موشن های معروفی که حس خوبی دارند .

جعبه بی استفاده

لطفا دست نزنید ، هیولا خوشش نمی‌آید !!!

جعبه بی استفاده ، یک ماشین با یک کارکرد که بدون هیچ هدف خاصی ساخته شده است ، اما استفاده از آن حس خوبی دارد . تنها کاری که این جعبه انجام میدهد این است که خود را خاموش کند ، یعنی دکمه ای روی آن قرار دارد و زمانی که شما آن را میزنید ، دستی از داخل جعبه بیرون میاید و آن دکمه را خاموش میکند . ویدئویی از این جعبه ببینید .

یک تاریخچه کوتاه اما جالب از این وسیله هم وجود دارد

در سال ۱۹۶۰ اسباب بازی جدیدی وارد بازار شد . یک جعبه که وقتی سکه ای روی آن قرار می‌دهید ، دستی از داخل جعبه بیرون می‌آید و آن را برمیدارد . نام آن هم “هیولا در جعبه سیاه” است . و یک نکته جالب وجود دارد که بنظر میرسد این جعبه از یکی از شخصیت های فیلم “خانواده آدام” که یک دست جدا شده است الهام گرفته شده . نام این شخصیت در فیلم the thing (موجود) است . برای این تاریخچه هم یک ویدیو آماده کردیم که دیدن آن خالی از لطف نیست .

آرایشگاه مجازی ۳ بعدی

شما وارد یک آرایشگاه مجازی شده اید

چند سال پیش یک فایل صوتی ۳ بعدی منتشر شد که شما میتوانید با گوش دادن تجربه جالبی از بودن در آرایشگاه را داشته باشید . بنابراین فایل صوتی را پخش کنید و چشمانتان را ببندید (حتما از هدفون استفاده کنید)

موسیقی ۱۰ بعدی

سه تا موزیک معروف سه بعدی زیر را هم گوش کنید که چندین میلیون بازدید داشته اند.

آهنگ هندی دلبر با بیش از ۴۴ میلیون بار بازدید در یوتیوب ، آهنگ سیا و آهنگ بیلی آیلیش .

این پرونده در دو بخش ارائه میشود بعد از خواندن این مقاله ، بخش دوم را نیز ببینید

منابع استفاده شده برای این پرونده

فهرست موضوعات

فهرست موضوعی

Subscribe
Notify of
guest
۰ Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظرت رو راجع به این مطلب بنویسx
()
x

نام نمایشی شما در اینجا ظاهر خواهد شد.
رمز عبور شما به آدرس ایمیل تان ارسال گردید
مخفی کردن از دید عموم