شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

ملکه ی اینستاگرام در جنگی ۹ روزه از یک تخم مرغ شکست خورد

آمار ویدئو:

بیش از لایک

دنبال یه تبلیغ متفاوتی؟
خب به ما چه؟

پوستر پرونده شماره ۱۰

تصویر پرونده تخم مرغ رکورد دار اینستاگرام
پوستر این پرونده وایرال وان

مقدمه

از دیرباز سوالی که فیلسوفان را به فکر وا داشت این بود که “ابتدا تخم مرغ بوده یا مرغ؟”

خب باید بگیم که فعلا که تخم مرغ اول است.

فلاسفه در فکر تخم مرغ

 

عکس اصلی

عکس وایرال مربوط به این پرونده چیزی نیست جز …

این یک تخم مرغ است ، شاید پیش خودتون بگید که این هم مثل بقیه تخم مرغ هاست ، اما نه ، این یکی فرق داره ، این خاص ترین تخم مرغ دنیا از تاریخ تولد اینترنت تا به امروز است. تخم مرغی که ۲ تا رکورد جهانی دارد و شبکه های خبری همچون BBC و CNN و CNBC درباره آن گزارش پخش کردند و افراد سرشناسی همچون الن دیجنرس هم راجع به ایشان صحبت کرده اند . تازه اکانت اینستاگرام هم دارد و عکسش از تک تک شمایی که دارید این متن را میخوانید و حتی از تمام انسان های روی زمین و یا منظومه شمسی ، بیشتر لایک دارد.

داستان عکس

و اما داستان از این قرار است که در تاریخ ۴ ژانویه () اکانتی در اینستاگرام با آیدی @world_record_egg ساخته شد و عکسی از یک تخم مرغ منتشر کرد. در شرح عکس نوشت : بیایید یک رکورد جهانی با هم ثبت کنیم و پستی که بیشترین لایک را دارد در اینستاگرام بدست بیاوریم. این دعوت همگانی باعث شد که رکورد بیشترین لایک در اینستاگرام که مربوط به کایلی جنر بود شکسته شود. ( این پست تا روز ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ حدود ۵۴ میلیون لایک دارد )

تخم مرغ رکورد جهانی

رکورد گینس هم با عنوان “پر لایک ترین عکس اینستاگرام

رکورد بیشترین لایک در تمام وبسایت های اینترنت

منبع عکس

منتشر کننده پر لایک ترین عکس اینستاگرام کیست؟

کریس گادفری ۲۹ ساله که در یک شرکت تبلیغاتی در لندن کار میکند گفته است که او تصویر یک تخم مرغ را در شبکه اجتماعی قرار داده است و توانسته بیش از ۵۲ میلیون لایک جمع کند و ۷.۷ میلیون فالوور جذب کند.

مقاله ای از نیویورک تایم

 

چرا تخم مرغ؟

چرا نه؟ :))

کریس گادفری دلیل انتخاب این عکس را اینگونه بیان کرده : یک تخم مرغ هیچ جنسیتی ندارد، همچنین هیچ نژاد یا مذهبی ندارد ، آن فقط یک تخم مرغ است .کاملا جهانی است.

پوستر تخم مرغ رکورد جهانی

نیروی محرکه داستان

کسی که نقش مهمی در وایرال شدن پست در اینستاگرام داشت؟

ایشان گل ، نابغه ۱۹ ساله گفته است : من نقش “گازوئیل” را در وایرال شدن این عکس ایفا کردم. او وظیفه مارکتینگ این پست را بر عهده داشت و برای تبلیغ از صفحه شخصی خود در وبسایت reddit استفاده کرد و همچنین از برخی سلبریتی ها درخواست همکاری کرد.

(منبع : دیلی میل )

کسی که مارکتینگ پست اینسالگرام را انجام داد

دلیل این اتفاق

جمع کردن این همه لایک بدون هیچ دلیلی ؟!!!

مدتی بعد از انتشار پر لایک ترین پست اینستاگرام ، مشخص شد که این یک محتوای تبلیغاتی است در مورد کمک به سلامت روان کاربران شبکه های اجتماعی است . داستان این تبلیغ به این صورت است که ابتدا عکس تخم مرغ سالم که بیشترین لایک و توجه را از انسانها جذب کرد . اما در پست های بعدی به خاطر فشار روانی (کم یا زیاد تر شدن توجه) به تدریج پوسته آن ترک میخورد و در نهایت میشکند . در انتها هم اطلاعات تماسی قرار دارد برای کسانی که نیاز به کمک و صحبت کردن دارند تا از فشار روانی شبکه های اجتمایی رها شوند .

رکورد دار قبلی

کایلی جنر یا همان ملکه ی اینستاگرام ، رکورد دار قبلی اینستاگرام

تا قبل از عکس مورد بحث ما ، رکورد بیشترین لایک اینستاگرام به مدت تقریبا یک سال در دستان یکی از خواهران کارداشیان ، کایلی جنر ، مدل و هنرپیشه آمریکایی و ملقب به ملکه اینستاگرام بود که عکسی از دست دختر تازه متولد شده اش پست کرده بود. این عکس حدود ۱۹ میلیون لایک بدست آورده است. لینک پست در اینستاگرام

رکورد دار قبلی بیشترین لایک در اینستاگرام

انتقام کایلی جنر

در توضیح پست تخم مرغ جهانی ذکر شده : بیایید که رکورد قبلی که مربوط به کایلی جنر هست را بزنیم.

نکته جالب ۱ : خود کایلی جنر ، عکس تخم مرغ را لایک کرده است.

نکته جالب ۲ : کایلی جنر پستی در اینستاگرام خود ارسال کرده که در آن از تخم مرغ انتقام میگیرد.از این ویدئو نزدیک به ۴۶ میلیون بار بازدید شده است . این ویدئو را ببینید . لینک ویدئو در اینستاگرام

عکاس این تخم مرغ

این عکس از کجا اومده ؟

عکس تخم مرغ معروف در واقع توسط Sergey Platonov گرفته شده است او عکس را ده سال قبل در ۲۰۰۹ داخل وبسایت شاتراستوک قرار داده بود. میتوانید این در این لینک تصویر را ببینید . و اما بعد از اینکه عکس وایرال شد ، سایت شاتراستوک نیز مصاحبه ای با عکاس این تصویر انجام داد و با این عنوان منتشر کرد : “عکاس پشت پرده تخم مرغی که اینترنت را داغون کرد

حواشی

برنامه daily show

بخشی از ویدئوی برنامه daily show با اجرای ترور نوح را ببینید که در مورد این خبر است و رکوردی که قبل از این به مدت یک سال در دست کایلی جنر بوده است.

برنامه ELLEN show

برنامه تلویزیونی الن و خبر تخم مرغی

از آنجایی که خبر پر لایک ترین عکس اینستاگرام بسیار صدا کرد ، در برنامه الن نیز از آن صحبت شد و بعد از اینکه او از این خبر شکه شد ، رو به دوربین از تخم مرغ دعوت کرد تا به برنامه اش بیاید.

کار جالبی که الن انجام داده این است که در اینستاگرام خود عکسی از تلفیق صورت کایلی جنر و تخم مرغ را پست کرده و حدود ۴ میلیون لایک بدست آورده ، که این تعداد بیشتر است از عکس او با راک یا عکسش با جولیا رابرت و حتی عکسی در آن در حال دریافت مدال از باراک اوباما است .

ویدئوی این بخش از برنامه الن شو را ببینید.

دی جی خالد

حمایت دی جی خالد از پر لایک ترین عکس اینستاگرام

دی جی خالد در پستی اعلام کرد که قرار است تیشرت هایی با طرح خودش و تخم مرغ جهانی را همراه با آلبوم جدید خود Father of Asahd برای خریداران آن ارسال کند.

موبایل تخم مرغی

شما برای لایک کردن این پست به این وسیله نیاز دارید

متخصصین به این نتیجه رسیدند که برای اینکه حسی کاملا واقعی داشته باشید در زمانی که به پیج تخم مرغ سر میزنید باید یک موبایل تخم مرغی داشته باشید.

کارتون World Record Egg

وقت انیمیشن است

یک سری هم انیمیشن برای این ستاره جدید اینستاگرام ساخته شده که میتوانید تعدادی از آنها را هم اکنون از وایرال وان ببینید.

آمریکن گات تلنت

خب حالا که بحث تخم مرغ ، داغه …

بگذارید یک ویدئو از فصل دهم برنامه آمریکن گات تلنت در سال ۲۰۱۵ پخش کنیم که در آن پاتریک برتولتی ۲۹ ساله ای که استعدادش رو “بسیار خورنده” معرفی میکنه رکورد خوردن بیشترین تخم مرغ خام رو میشکند با خوردن ۱۲۰ تا تخم مرغ خام !!!

رکورد مربوطه

یک رکورد جهانی از تخم مرغ آب پز

جوئی چستنات که یک ” خورنده رقابتی ” است توانسته در این مسابقه با خوردن ۱۴۱ تخم مرغ آبپز در ۸ دقیقه ، یک رکورد جهانی ثبت کند . این ویدئو را نیز میتوانید هم اکنون از وایرال وان تماشا کنید.

منابع استفاده شده برای این پرونده

فهرست موضوعات

فهرست موضوعی

Subscribe
Notify of
guest
۰ Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظرت رو راجع به این مطلب بنویسx
()
x

نام نمایشی شما در اینجا ظاهر خواهد شد.
رمز عبور شما به آدرس ایمیل تان ارسال گردید
مخفی کردن از دید عموم