امروز جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

۱۰ حقیقت که نمی‌دانستید در مورد سریال تاج ۲۰۱۶ The Crown

10 حقیقت که نمی‌دانستید در مورد سریال تاج 2016 The Crown
حقایقی درباره سریال بریتانیایی تاج داستان خاندان سلطنتی که نمیدانستید The Crown 2008 را تماشا کنید

حقایق جالب

حقیقت هایی که در مورد سریال تاج نمی‌دانستید

چند حقیقت جالب درباره سریال تاج The Crown

۱. هر قسمت ۵ میلیون پوند!

این سریال یکی از گرانترین مجموعه های تلویزیونی ست که تا کنون ساخته شده. بودجه هر قسمت برابر با ۵ میلیون پوند است. و سفارش ساخت آن پیش از تکمیل قسمت اول و یا حتی پخش یک قسمت از آن، از پیش، برای دو فصل و به قصد ادامه برای ۴ فصل دیگر انجام داده شده بود.

۲. وینستون چرچیلِ قد بلند!

درب سیاه نمادین پلاک ۱۰ خیابان داونینگ باید در مقیاس بزرگتری ساخته می شد تا کسی که نقش چرچیل را بازی میکند یعنی جان لیسگو ، با قد ۱.۹۳ متر درمقایسه با وینستون چرچیل واقعی ، که در این سن حدود ۱.۶۷ متر قد داشت، بلندتر به نظر نرسد!

۳. چهارسال اختلاف سن

کلر فوی در زندگی واقعی چهار سال از ونسا کربی بزرگتر است ، که همین اختلاف سنی شخصیت های واقعی آنها یعنی ملکه الیزابت دوم و پرنسس مارگارت است.

۴. گریم ۲۰ دقیقه‌ای چرچیل

جان لیسگو برای ایفای نقش خود به عنوان وینستون چرچیل گفته است که روند گریم به هیچ وجه پیچیده نبود و انجام آن برای هر جلسه فقط حدود بیست دقیقه طول می کشید. جدا از کلاه گیس باریک و نواری ، باید یک صفحه به دندانهای پشتی او متصل می شد تا فکش برجسته‌تر به نظر بیاید و همچنین برای ایجاد غبغب مضاعف چرچیل از یقه های تنگ استفاده می کردند.

۵. ملکه هم سریال تاج را تماشا کرده!

در اواسط سال ۲۰۱۷ ، روزنامه های انگلیسی نوشتند که ملکه الیزابت دوم ، سریال را با اصرار پسرش شاهزاده ادوارد تماشا کرده است و گفته می شود “واقعاً آن را پسندیده است ، گرچه بدیهی است در برخی از وقایعِ به تصویر کشیده شده به شدت اغراق شده است!”

۶. دستمزد پایین ملکه!

در طی یک میزگرد در کنفرانس INTV در سال ۲۰۱۸ در اورشلیم ، تهیه کنندگان این سریال اعتراف کردند که کلر فوی (ملکه الیزابت) در طول فصل اول و دوم برنامه کمتر از مت اسمیت (شاهزاده فیلیپ) دستمزد می گرفته. آنها به خاطر این اشتباه عذرخواهی کردند و قول دادند که در فصل های بعدی ، هر بازیگری که نقش ملکه الیزابت را بازی می کند ،برابر با هر بازیگری در نقش پرنس فیلیپ دستمزد دریافت خواهد کرد. تهیه کننده اندرو مکی با تمسخر گفت: “در آینده ، هیچ کس بیشتر از ملکه حقوق نمی گیرد.

۷. هشت سال بزرگتر

هلنا بونهام کارتر که در نقش خواهر کوچکتر ملکه (اولیویا کلمن) در سریال تاج بازی میکند ، در واقع تقریباً ۸ سال از اولیویا بزرگتر است!

۸. خویشتنداری ملکه! احساساتی نشدن…

هنگامی که در مصاحبه‌ای از اولیویا کلمن در مورد سخت ترین قسمت بازی در نقش ملکه سوال شد، او گفت اینکه تسلیم احساسات نشود! زیرا او خودش به راحتی گریه می کند در حالیکه ملکه در نشان دادن احساساتش خویشتندار است. بنابراین برای آن لحظات کلمن اغلب مجبور است جلوی گریه خود را بگیرد ، و این کار را با جدا کردن ذهن خود از احساس آن صحنه انجام می دهد.

۹. سریال تاج، واقعیت یا ساختگی؟

در نوامبر ۲۰۲۰ وزیر امور دیجیتال ، فرهنگ ، رسانه و ورزش در انگلیس از نتفلیکس خواسته تا اخطاریه ای را روی سریال تاج با بیان اینکه این داستان ساختگی است ، قرار دهد!

۱۰. پادشاهِ سرماخورده!

جارد هریس در مصاحبه ای اعتراف کرده که وقتی در نقش پادشاه جورج ششم بازی می کرده ، دقیقا در همان زمان که شخصیت شاه بیمار بوده ، او هم واقعا سرماخورده بود!

*مقاله اختصاصی از سایت های وایران وان

*کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز است*

ویدئوهای کوتاه مرتبط : 

فعلا چیزی یافت نشد :)

ویدئوهای مرتبط در هشتگ (های) :  , ,

برای حمایت هم میتوانید کانال یوتیوب وایرال وان را سابسکرایب کنید ، ممنون 

منابع استفاده شده :

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
بنر تبلیغاتی وایرال وان
تبلیغات متفاوت
Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments