ویدئو های پربازدید دنیای مجازی ، از همه نوع از همه رنگ

فرمانروایی ویدئو های پر بازدید 🤑

 

کلمه وایرال به معنای “ویروسی” است . منتها در اینترنت با این معنا استفاده نمیشود .

یک سری عکس یا ویدئو بعد از اینکه در اینترنت منتشر میشوند به خاطر جذابیتی که دارند بین تعداد زیادی از کاربران به اشتراک گذاشته میشوند و بازدید بالایی پیدا میکنند . این نوع پر بازدید شدن را به اصطلاح میگویند فیلم یا عکس وایرال شده است .

از ویدئوی خنده دار لحظه ی زمین خوردن افراد به شکل های مختلف گرفته تا حرکات ورزشی حرفه ای ، موزیک ویدئو ، تصادفات جاده ای و ویدئو های پربازدید دیگر با موضوعات متنوع .

هر کدام از این ویدئو های پربازدید یک ویژگی خاص داشتند که مخاطب را جذب خودشان کردند . خنده دار بودن ، هیجان انگیز یا دلهره آور بودن ، اینها ویژگی هایی هستند که میتوانند مخاطبان زیادی داشته باشند . شبکه های اجتماعی هم همانطور که از عنوانشان پیداست محیطی برای اجتماعی زیستن و به اشتراک گذاشتن اتفاقات و دیده های انسان ها است . فیسبوک ، اینستاگرام ، توییتر ، ایمیل و پیام رسان ها ، در نهایت باعث شکل گیری پدیده محتوای ویروسی (وایرال) میشوند .

 

آیا ویدئو های وایرال معروفیت به همراه دارند ؟!!

 

اما برخی از این ویدئو های پربازدید برای فرد داخل تصویر ، یک معروفیت ناخواسته ای هم به همراه دارند . شاید اوایل افراد این ویدئو ها را با نیت معروف شدن و یا پر بازدید شدن در فضای مجازی بارگزاری نمی‌کردند .

ولی هر چه که جلو تر آمدیم ، مردم با این روش کسب شهرت بیشتر آشنا شدند . و با پیشرفت تکنولوژی میبینیم که امروزه تقریبا هر کسی یک دوربین یا موبایل دوربین دار همراه خود دارد و میتواند لحظات گوناگونی را ثبت کند . از طرفی دیگر اضافه شدن درآمدی که افراد میتوانند از وبسایت هایی مانند یوتیوب بدست بیاورند انگیزه ای برای فعالیت در زمینه تولید محتوای وایرال شده است .

در حال حاضر شاهد این هستیم که تعداد ویدئو های موجود در اینترنت ، روز به روز افزایش پیدا میکند . و به سبب وجود شبکه های مجازی همچون اینستاگرام و توییتر و تلگرام و سایت های اشتراک گذاری فیلم و عکس مانند یوتیوب ، ویمئو ، آپارات و پینترست از این ویدئو ها روزانه بازدید زیادی میشود . و اگر بتوانند مخاطب را جذب خودشان کنند ، آن وقت است که بین افراد مختلف و دوستان و آشنایان آن افراد به اشتراک گذاشته میشود . و شخص تولید کننده ویدئو های پر بازدید یا وایرال به هدف خودش میرسد .

چطور یدونه ویدئوی ویروسی بسازم ؟

ویدئو های وایرال ، گاه تخصصی و با تجهیزات حرفه ای ساخته میشوند . مانند استفاده از دوربین هایی با قابلیت فیلمبرداری با تعداد فریم بسیار بالا برای نمایش آهسته ی پدیده هایی همچون انفجار .

اما از طرف دیگر شما میتوانید با کمترین امکانات ، که میشه همان دوربین سلفی مبایلتون از خودتون فیلم بگیرید بدون اینکه کلمه ای صحبت کنید وایرال شوید . یا میتوانید یک سری مواد غیر خوراکی یا وسایلی که دیگه بهشون نیاز ندارید رو جلوی دوربین بریزید داخل مخلوط کن و با این جمله “امروز میخوام به عشقتون یه ترکیبی بزنم” نوش جان کنید

 

خب حالا وایرال وان چیکارست این وسط

شعار وبسایت ما “دستچین دنیای مجازی” میباشد . همانطور که میدانید توی هر حرفه ، شغل یا هر نوع فعالیت و خلاقیتی ، یک ابداع کننده یا پیشرو وجود دارد و یک سری کاپی کننده .

 

برای مثال اگر فروشگاه اینترنتی با نام دیجی کالا میتواند بسیار موفق باشد ، بعد از مدتی شاهد پیدا شدن تعداد زیادی فروشگاه مثلا با نام های دیجی بالا ، دیجی حالا  ، نی نی کالا ، مینی کالا ، بودی حالا و … یه همچین اسامی خواهیم بود که شاید کیفیت و کارایی فروشگاه اصلی رو نداشته باشند و یا شاید داشته باشند و حتی بهتر هم باشند .

دنیای ویدئو های وایرال هم مستثنا از این اتفاق نیست ، برای مثال چندی پیش فردی تصویر یک تخم مرغ را در اینستاگرام منتشر کرد .

و نوشت که بیاید این عکس رو اینقدر لایک کنید که رکورد ۲۸ میلیون لایک که متعلق به فلان فرد بود رو بشکنیم با هم ، و این تخم مرغ ۵۳ میلیون لایک دریافت کرد .

worldwide like record egg

ایناهاش ، تخم مرغی که رکورد لایک های اینستاگرام رو شکست

از فردای اون روز همه ی پیج ها هر پستی که در اینستاگرام میگذاشتند ، مینوشتند بیاید این عکس رو اینقدر لایک کنیم که رکورد فلانی رو بشکونیم . اینجور اتفاقات باعث میشه که تعداد ویدئو ها و تصاویری که با تفکر مشابه ساخته میشوند ، اینقدر زیاد شود که حتی شاید شما متوجه اولین نفری که این کار را انجام داده نشوید ، و عکس و فیلم اصلی رو هم نبینید .

ما در این سایت ، اولین ها و بهترین کاپی هاشون رو در دنیای وایرال (ویروسی یا پر بازدید ها ) برای شما به نمایش میگذاریم و همچنین داستان معروفیت آنها را نیز خواهیم گفت .

در کنار آن ها هم کلی ویدئوی خنده دار ، هیجان انگیز ، خرابکاری ، علمی و هنری و غیره داریم که بازدید بالایی در وبسایت ها و شبکه های مجازی داشته اند.

 

در انتها ما هم میخوایم یه خلاقیتی نشون بدیم :

امروز میخوایم یه جمله ترکیبی پُررررووو از پابلو پیکاسو (نقاش سده ۲۰ میلادی) و تئودور روزولت (دارنده جایزه نوبل ) براتون بزنیم :

 

اگر باور کنید می توانید کاری را انجام دهید، در این صورت نیمی از راه را رفته اید ، پس میتوانید با خیال آسوده ادامه راه را به فردا موکول کنید