10 حقیقت که نمی‌دانستید در مورد فیلم مرد آهنی 2008 Iron Man

10 حقیقت که نمی‌دانستید در مورد فیلم مرد آهنی 2008 Iron Man

ویدئوهای مرتبط در هشتگ (های) :  , , ,

حقایقی درباره فیلم مرد آهنی که نمیدانستید iron man 2008 را تماشا کنید

حقایق جالب

10 نکته و حقیقت از مرد آهنی 2008

اولین فیلم از فاز اول دنیای سینمایی مارول MCU که نکات مخفی و جالبی در حود دارد ، همانند تمامی انیمیشن های دیزنی.

1.فارسی حرف زدن تونی استارک !!

حدودای دقیقه 26، تونی استارک در حال انجام بازی تخته نرد با یینسن است. تونی استارک بعد از ریختن تاس، خطاب به یینسن می‌گوید “شیش و بش – Shish o besh”

شان توب، بازیگر نقش یینسن اصلیت ایرانی دارد.

2.اگر نقش تونی استارک رو یکی دیگه بازی میکرد؟!

بر طبق سایت IMDB، به گفته جان فارو کارگردان فیلم Iron Man، به غیر از رابرت داونی جونیور، 2 بازیگر دیگر هم برای این نقش انتخاب شده بود. تام کروز و نیکولاس کیج.

تام کروز بعد ها در مصاحبه ای در این مورد گفته بود که ” من رابرت داونی جونیور را بسیار دوست دارم و این نقش مخصوص او است و هیچ کس نمیتواند جایگذین او شود.

برای اینکه بیشتر این حس رو تجربه کنید یک ویدئوی اختصاصی از وایرال وان تماشا کنید که با تکنولوژی دیپ فیک، تام کروز در نقش آیرون من قرار گرفته است

3.ساخته شده با هزینه شخصی 🙂

این اولین فیلمی است که Marvel Studio با تامین مالی شخصی ساخته است.

4.خودروی کارگردان در دست تونی استارک

خودروی فورد رودستر سال 1932 که در فیلم، تونی استارک بر روی آن کار می‌کند متعلق است به جان فارو کارگردان فیلم.

5.خدمتکاری که به هوش مصنوعی تبدیل شد

سیستم هوش مصنوعی که بر روی تجهیزات تونی استارک نصب است و به او در ساخت و ساز کمک میکند جارویس J.A.R.V.I.S نام دارد. تونی استارک این نام را برای ادای احترام به ادوین جارویس ، خدمتکار خانواده استارک و همراه همیشگی پدرش قرار داده. کسی که تربیت استارک را پس از مرگ والدینش بر عهده داشته است.

ادوین استارک که نقش او را جیمز دی آرکی بر عهده دارد در فیلم انتقام جویان: پایان بازی و سریال مامور کارتر حضور دارد (در این سریال هاوارد استارک نیز حضور دارد که نقش آن را دومینیک کوپر بازی میکند)

6.سپر کاپیتان آمریکا رو دیدید؟!

(حدودا در زمان یک ساعت و 25 دقیقه فیلم) وقتی تونی استارک در حال برتن کردن لباس Iron Man است. بر روی میز سپر کاپیتان آمریکا دیده میشود. اما هیچ حرفی زده نمیشود در مورد اینکه پدر تونی، یعنی هاوارد استارک این سپر را ساخته است. تا زمانی که در فیلم کاپیتان آمریکا: اولین انتقام جو مشخص می‌شود.

7.بازیگران ایرانی فیلم Iron Man

شان توب متولد 1342 بازیگر نقش یینسن که همراه با تونی استارک در غار اسیر شده است. و نازنین بنیادی متولد خرداد 1359 که نقش خبرنگار را دارد هر دو ایرانی هستند.

8.لوگوی صنایع استارک

لوگوی صنایع استارک Stark Industries برگرفته است از شرکت Lockheed Martin گه این شرکت سازنده هواپیما های رپتور اف 22 است. در فیلم هم آیرون من با دو تا از این هواپیما ها وارد چالش میشود.

9.بازی عمل جراحی

زمانی که استارک از پپر پاتز می‌خواهد تا در درآورد قطعه درون سینه اش  او را کمک کند. میگوید : فکر کن بازی “عمل Operation” رو انجام میدی.

عمل Operation” یکی از محبوب ترین بازی های فکری ساخته شده توسط شرکت Milton Bradley است و John Spinello آن را اختراع کرده. این بازی اینطوری است که بازیکنان به نوبت باید محتویات داخل حفره های بدن بیمار را با یک موچین فلزی دربیاورند. اگر موچین به لبه های حفره برخورد کند زنگ خطری به صدا درمی‌آید و چراغ دماغ بیمار روشن میشود.

10.از یک نقش جزئی تا نقش اصلی سریال مارول

مامور فیل کولسن (کلارک گرگ) در اصل تنها یک نقش بسیار کوتاه در فیلم داشت. بطوری که نام او در فیلمنامه “مامور” ذکر شده بود. اما هرچه که فیلم پیش رفت، ارتباط او با بقیه اعضای فیلم صمیمی تر شد و آنها صحنه های بیشتری را به فیلم اضافه کردند. در ادامه مامور کولسن در فیلم های مرد آهنی 2 (2010) ، ثور (2011) ، انتقام جویان (2012) ، کاپیتان مارول (2019) ظاهر می شود و او همچنین ستاره سریال فرعی (اسپین آف) مارول به نام “مامورین شیلد” است.

ویدئوهای کوتاه مرتبط: (نمایش همه)

ویدئوی مرتبطی با مطلب فعلی یافت نشد ;)

برای حمایت هم میتوانید کانال یوتیوب وایرال وان را سابسکرایب کنید ، ممنون 

منابع استفاده شده :

Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments