امروز سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

ایشون خابی لیم هستند، مثل خابی باشید

آمار ویدئو:

بیش از ۱۲۳ میلیون فالوور

با این نام شناخته میشود:

خابی لیم و Khaby Lame

دنبال یه تبلیغ متفاوتی؟
خب به ما چه؟
مجله ویدیویی وایرال وان

پوستر پرونده شماره ۲۱

پوستر پرونده خابی لیم
پوستر این پرونده وایرال وان

خابی لیم در چند ثانیه

شروع مقدمه با ویدیوی آنچه در ۲۰۲۱ بر خابی گذشت

به مناسبت شروع سال ۲۰۲۲ خابی لیم یک ویدیو در اینستاگرام خود منتشر کرده و گفته که “این لحظات برای من خیلی ارزشمند هستند چون در این سال زندگی من متحول شد

این ویدیو را تماشا کنید و در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با خابی لیم معروف آشنا شوید.

دیدن بقیه داستان های وایرالی

داستان

خابی لیم کیست؟

خابان لیم (Khabane Lame) متولد ۹ مارچ ۲۰۰۰ است و در فضای مجازی به گفته خودش از خلاصه نامش یعنی خابی khaby استفاده می‌کند. او در سنگال متولد شده اما از یک سالگی در ایتالیا و شهر چیواسو زندگی می‌کند.

خابی که از ۱۷ سالگی برای کمک به خانواده‌اش کار می‌کرده، از ظرف شستن گرفته تا شغل آخرش که کار کردن با دستگاه CNC بوده است. در سال ۲۰۲۰ با فراگیر شدن پاندمی کرونا، کارخانه تعطیل و خابی هم از کار بی کار می‌شود.

تصاویر ابتدایی از خابی لیم

شروع محبوبیت

بدون بیان حتی یک کلمه

خابی در سن ۲۰ سالگی بیکار می‌شود. علیرغم اصرار پدرش برای پیدا کردن کار ، او شروع به وقت گذرانی در فضای مجازی و پست کردن ویدیو در تیک تاک می‌کند، در ویدیو های ابتدایی، او اغلب در حال رقصیدن است یا در حال انجام بازی های کامپیوتری و تماشای فیلم و واکنش به آنهاست(اغلب ویدیو های او زیرنویس ایتالیایی دارند).

اما او از زمانی محبوبیت خود را بدست آورد که وارد چالش با افرادی که ویدیوی “ترفند های زندگی Life Hacks” می‌سازند شد. او با قابلیت “duet” و “stitch” در تیک تاک با افراد وارد چالش می‌شود. خابی در ویدیوی خود همان فعالیت را انجام میدهد ولی به روش درست و ساده‌اش بدون اینکه کلامی بر زبان بیاورد و در انتهای هر ویدئو، حرکت دست معروفش که با زبان بدن به مخاطب می‌گوید اینکار را باید به این شکل و به همین آسانی انجام داد.

شروع رکورد زدن

تبدیل شدن به دومین کاربر تیک تاک از نظر تعداد فالوور در یک سال

در آپریل ۲۰۲۱ خابی با رد شدن از جانلوکا واکی Gianluca Vacchi تاجر و چهره شناخته شده ایتالیایی، تبدیل شد به فردی که بیشترین فالوور تیک تاک را در ایتالیا دارد.

و اما در جولای ۲۰۲۱ خابی توانست با عبور از دومین فرد پرطرفدار تیک تاک یعنی ادیسون ری به جایگاه دومین فردی که بیشترین فالوور تیک تاک را دارد دست پیدا کند.

جانلوکا واکی و ادیسون ری

اینستاگرام و تیک تاک

اولین ویدیو های پربازدید در Instagram و TikTok

خابی تا ۲۵ دسامبر ۲۰۲۱ در اینستاگرام برابر ۶۳.۷ میلیون و در تیک تاک ۱۲۴.۳ میلیون فالوور دارد. (البته نکته جالبی وجود دارد اینکه هیچ شخصیت معروف و شناخته شده ای در اینستاگرام خابی را فالو نکرده، حتی با وجود اینکه خابی، Addison Rae (نفر سوم تیک تاک) را فالو کرده ولی ادیسون رای، خابی را فالو نکرده. همین اتفاق در پیج اینستاگرم دیگر تیک تاکر های برتر هم دیده می‌شود، شاید نشاندهنده این باشد که آنها با آمار تقلبی و بسیار غیر واقعی زندگی می‌کنند)

اولین ویدیوی پربازدید و وایرال شده khaby در اینستاگرام

در پیج اینستاگرام خابی، اولین ویدئویی که بسیار مورد توجه قرار گرفته و شروع استایل مخصوص خابی است. واکنش او به ویدیوی یک تیک تاکر با آیدی aatoji است.(در تیک تاک هم این ویدیو ۲۷۴ میلیون بار دیده شده)

الکساندر آتوجی یک ویدیوی معروف و پربازدید با ۲.۶ میلیون بازدید دارد (نمایش در تیک تاک) با عنوان “چطور موز را پوست بکنید” او با یک ساتور جوری موز را پوست می‌کند که مقدار کمی از آن باقی می‌ماند. و اما خابی به سبک مخصوص خود پاسخ او را می‎‌دهد.این ویدیو را تماشا کنید:

البته علاوه بر خابی افراد بسیاری به این ویدیوی پوست کندن موز واکنش نشان دادن که در ویدیوی پایین میتوانید تماشا کنید:

وایرال وان

اولین ویدیوی خابی در TikTok را که بیش از یک میلیون بازدید داشت و اولین ویدیوی واکنشی او هم بود آمار بازدید ۶۵ میلیونی دارد با هم تماشا کنیم: (البته در ویدیو های بعدی افت شدید دارد و اغلب ۱ الی ۳ میلیون هستند تا زمانی که او شهرت پیدا می‌کند و به بازدید های چند ده میلیونی دست پیدا می‌کند.)

رمز موفقیت

دلیل جهانی شدن ویدیوهای خابی لیم چیست؟

خابی در ابتدای فعالیت در تیک تاک ویدیو های دابسمشی با زیرنویس ایتالیایی تولید می‌کرد حتی با در نظر گرفتن اینکه جمعیت ایتالیا نزدیک ۶۰ میلیون است. اما با این حال تعداد کمی از آنها عضو جوامع مجازی هستند، پس برای دریافت مخاطبین بیشتر از یک زمان به بعد زیرنویس انگلیسی برای ویدیو های قرار داد. اما با اینکه زبان انگلیسی زبان محبوب تری در سطح جهانی هست، باز هم این مسئله وجود دارد که بسیاری از کاربران زبان انگلیسی را خوب نمی‌دانند. پس خابی باید به یک زبان جهانی تر فکر می‌کرد، برای مثال یکی از رایج ترین موضوعات برای تولید ویدئو که تمام جهان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند رقصیدن است. زبان رقصیدن یک زبان جهانی است حتی اگر کسی علاقه ای به آن نداشته باشد.

اما به گفته خود خابی ، او بدون بیان حتی یک کلمه و با حرکاتی که انجام می‌دهد می‌تواند مردم را بخنداند و خنداندن یک زبان جهانی است. این راز موفقیت خابی لیم است.

کری خوانی خابی برای تیک تاک

در این ویدیوی جالب خابی اعلام می‌کند که تعداد فالوور هایش از پیج تیک تاک بیشتر شده است. (پیش تر هم در یک پست اعلام کرده بود که تعداد فالوور هایش از مارک زاکربرگ بیشتر شده)

خابی لیم، کاربر جامعه مجازی تیک تاک که توانست با تولید ویدیو های کوتاه در عرض یک سال بیش از ۱۲۳ میلیون هوادار در این اپلیکیشن بدست آورد

khaby lame biography

وایرال وان

با برترین ویدیوهای Khaby Lame آشنا شوید

در این پست، برترین و پربازدید ترین ویدیو های پیج تیک تاک خابی را برای شما آوردیم

داستان وایرال ویدیو های خابی لیم

منابع استفاده شده برای این پرونده

فهرست موضوعات

فهرست موضوعی

Subscribe
Notify of
guest
۲ نظرات
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
حسین
حسین
۱۱/۱۱/۱۴۰۰ ۳:۳۷ ب٫ظ

خیلی دوستش دارم

2
0
نظرت رو راجع به این مطلب بنویسx
Subscribe
Notify of
guest
2 نظرات
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
حسین
حسین
۱۱/۱۱/۱۴۰۰ ۳:۳۷ ب٫ظ

خیلی دوستش دارم