پرفروش‌ترین مجموعه داستان‌های تاریخ

پرفروش‌ترین کتاب داستان‌های تاریخ : آمار فروش مجموعه‌ داستان‌ها تا سال 2021

پرفروش‌ترین کتاب داستان‌های تاریخ : آمار فروش مجموعه‌ داستان‌ها تا سال 2021

ویدئوهای مرتبط در هشتگ (های) :  , ,

داستان مامور مخفی جیمز باند، ارباب حلقه ها، جنگ ستارگان، گرگ و میش،دختری که خالکوبی اژدها دارد و پیتر خرگوشه و ... همگی جزو پرفروش ترین مجموعه کتاب داستان های دنیا هستند

لیستی از برترین مجموعه کتاب‌های داستان تا سال 2021 که فروش آنها بالای 100 میلیون نسخه بوده است

اگر میخواهید شروع به خواندن کتاب کنید، پس با کیفیت بخوانید

همانند زمانی که میخواهید یک فیلم ببینید به سراغ لیست فیلم های مختلف از مرجع های متفاوت می‌روید که ببینید چه موضوعی و با چه امتیاز ها و معیار هایی به شما پیشنهاد می‌شود. برای مثال سایت وایرال وان به شما پیشنهاد دیدن فیلم های لیست ۷ فیلم برتر جهان از نظر تعداد بازدید تریلر در یوتیوب را می‌دهد. و اما در دنیای کتاب و کتاب خوانی هم این اتفاق وجود دارد. افراد مختلفی هستند که پیشنهاد خواندن کتاب را می‌دهند و می‌توان به آنها اعتماد کرد. در برنامه تلویزیونی کتاب باز شبکه نسیم هر میهمان در طول برنامه پیشنهاد های متفاوت و مهمی را ارائه می‌دهند.

پیشنهاد وایرال وان برای کتاب خوانی 

یکی از معیار هایی که میتوان برای خواندن یک کتاب روی آن فکر کرد آمار فروش آن است. بعد از انتخاب موضوع ( داستانی ، مذهبی ، علمی و …) مورد علاقه تان. شاید خواندن پرفروش ترین کتاب های تاریخ ایده جالبی به نظر برسد.

پرفروش‌ترین مجموعه کتاب‌های داستانی

لیستی از برترین مجموعه کتاب‌های داستان که فروش آنها بالای 100 میلیون نسخه بوده است

گلچین لیست 32 تایی به مجموعه هایی نام آشنا و معروف در سراسر جهان

شماره 32

مجموعه 6 قسمتی هزاره (Millennium)

2005 تا 2019

فروش : بیش از 100 میلیون نسخه

کتاب های استیگ لارنس با ترجمه فارسی : اینجا

لیزبت سالاندر زنی که در دهه سوم زندگی‌اش است. او یکی از دو شخصیت اصلی داستان است که حافظه تصویری بسیار خوبی دارد و روابط اجتماعی ضعیف. شخصیت اصلی دیگر داستان میکائیل بلومکویست است. محقق و روزنامه نگار و ویراستار مجله ای به نام هزاره (میلنیوم)

مجموعه رمان های میلنیوم

6 عنوان کتاب و 5 فیلم سینمایی

هزاره، یک مجموعه رمان پرفروش در ژانر جنایی است که توسط روزنامه‌نگار و نویسنده سوئدی استیگ لارسن خلق شده است. در ابتدای کار استیگ لارسن قرار بود که 10 عنوان کتاب برای این مجموعه بنویسد اما بخاطر مرگ ناگهانی، او تنها توانست 3 قسمت ابتدایی و نیمی از کتاب چهارم را بنویسد. سری کتاب های او تا سال 2015 در 50 کشور جهان بیش از 80 میلیون نسخه فروخته شد.

ادامه راه لارسن بنا بر شخصیت وی، به نویسنده سوئدی دیوید لاگرکرانتس نویسنده کتاب من زلاتان هستم سپرده شد که تا سال 2017 سه عنوان دیگر هم نوشته و منتشر شد. از روی 6 عنوان کتاب او 5 فیلم در کشور های مختلف از جمله سوئد ساخته شده است.

عنوان کتاب ها:

۲۰۰۵ – دختری با خالکوبی اژدها > ۲۰۰۶ – دختری که با آتش بازی کرد > ۲۰۰۷ – دختری که به لانه زنبور لگد زد > 2017 – دختری در تار عنکبوت و دختری که چشم در ازای چشم می‌گیرد > 2019 – دختری دو بار زندگی کرد

تصویر نویسنده اصلی استیگ لارسن (سمت چپ) و دیوید لاگرکرانتس (راست)

شماره 30

مامور مخفی JAMES BOND

1953 تا 1966

فروش : بیش از 100 میلیون نسخه

جیمز باند مامور برجسته سازمان جاسوسی MI6 در کشور انگلستان است. او شخصیت اصلی مجموعه رمانی با همین نام است.رمانی با داستان های جاسوسی و نوشته نویسنده انگلیسی یان فلمینگ است. مجموعه‌ای که انتشار آن از سال 1953 شروع و تا سال 1966 ، 14 داستان از این مامور کارکشته نوشته و منتشر شد.

تصویر خالق شخصیت جیمز باند : ایان فلمینگ

بیش از 50 سال فیلم‌های سینمایی مامور 007

26 فیلم تا سال 2021 بر اساس داستان‌های این مامور مخفی ساخته شده است. آخرین آنها “زمانی برای مردن نیست (No Time to Die)” محصول 2020 با بازی دنیل کریگ درنقش جیمز باند و اولین فیلم “دکتر نه (Dr. No)” محصول سال 1962 با بازی شان کانری در نقش مامور 007.
مجموعه کتاب های جیمز باند 007
تصویر اولین جیمز باند تاریخ سینما
تصویر اولین جیمز باند تاریخ سینما : شان کانری

داستان‌های مصور (کمیک استریپ) بر اساس داستان‌های جیمز باند

اولین کتاب کمیک جیمز باند در سال 1962 به نام “دکتر نه” منتشر شد و جزو دنیای کمیک‌های شرکت DC بود و چند سال بعد و در 1983 دو قسمت کمیک از شرکت MARVEL به نام جیمز باند منتشر شد و در ادامه کلی داستان دیگر بر اساس این شخصیت به بازار آمد.
کتاب‌های کمیک جیمز باند

شماره 29

سه گانه بازی‌های گرسنگی (The Hunger Games)

2008 تا 2010

فروش : بیش از 100 میلیون نسخه

یک مجموعه سه گانه رمان در سبک ماجراجویی و پاد آرمانشهری (یک جامعه یا سکونت‌گاهی خیالی) نوشته نویسنده آمریکایی، خانم سوزان کالینز است. داستان روایت کشوری خیالی به نام “پانِم” است که 12 منطقه دارد. و هر ساله مسابقه‌ای نمادین برگزار می‌شود که در آن دو نوجوان از هر منطقه وجود دارد. این نوجوانان باید یکدیگر را بکشند تا در نهایت یک نفر برنده مسابقه “بازی‌های گرسنگی” شود. در این سه گانه داستان در مورد دختری به نام کتنیس اِوِدین و پسری به نام پیتا ملارک است که از شرکت کنندگان این مسابقه هستند.

3 عنوان کتاب : بازی‌های گرسنگی ، اشتعال ، زاغ مقلد

کتاب های داستان بازی‌های گرسنگی

4 فیلم سینمایی با بازی جنیفر لارنس

از سال 2012 تا 2015 ، 4 فیلم دنباله دار براساس کتاب‌های سه گانه سوزان کالینز ساخته شد. عنوان این فیلم مشابه نام کتاب‌ها انتخاب شده و فیلم “بازی‌های گرسنگی: زاغ مقلد” در 2 فیلم و در دو سال اکران شد.
فیلم بازی های فقر

شماره 28

مجموعه رمان گرگ ومیش (Twilight)

2005 تا 2015

فروش : بیش از 120 میلیون نسخه

یک مجموعه در 4 قسمت نوشته نویسنده آمریکایی، خانم استفانی میر است. داستان این سری درباره زندگی دختری به نام بلا سوان است که به فورکس، واشنگتن نقل مکان کرده و با پسری خون‌آشام به نام ادوارد کالن آشنا و عاشق وی می‌شود. ادوارد 109 سال دارد و گذشته‌ای مرموز. داستان از نگاه بلا اسوان نوشته شده‌است. این مجموعه کتاب‌ها به ترتیب عبارتند از گرگ و میش، ماه نو، خسوف و سپیده‌دم 

مجموعه رمان های گرگ و میش

4 فیلم سینمایی با بازی کریستن استوارت

از سال 2008 تا 2012 ، 4 فیلم دنباله دار براساس کتاب‌های سه گانه استفانی میر ساخته شد. کریستن استوارت در نقش بلا سوان و رابرت پتیسون در نقش ادوارد کالن خون آشام. عنوان این فیلم مشابه نام کتاب‌ها انتخاب شده و فیلم “گرگ و میش: سپیده دم” در 2 فیلم و در دو سال اکران شد.

شماره 26

مجموعه رمان سرزمین نارنیا (The Chronicles of Narnia)

1949 تا 1954

فروش : بیش از 120 میلیون نسخه

مجموعه‌ای از هفت رمان خیال‌پردازی نوشتهٔ سی اس لوئیس. این مجموعه به 41 زبان دنیا ترجمه شده است. داستان : سرگذشت نارنیا ماجرای کودکانی را نقل می‌کند که نقش اصلی را در تاریخ دنیای نارنیا بازی می‌کنند. در هر کتاب از این مجموعه (به جز اسب و آدمش) کودکانی از دنیای ما به صورت جادویی به نارنیا منتقل می‌شوند. جایی که از آن‌ها خواسته می‌شود تا به اصلان شیر کمک کنند تا از پس بحران بوجود آمده در دنیای نارنیا برآید.

کتاب ها به ترتیب زمان انتشار:

شیر، کمد و جادوگر (۱۹۵۰) – شاهزاده کاسپین (۱۹۵۱) – سفر کشتی سپیده‌پیما (۱۹۵۲) – صندلی نقره‌ای (۱۹۵۳) – اسب و آدمش (۱۹۵۴) – خواهرزاده جادوگر (۱۹۵۵) – آخرین نبرد (۱۹۵۶)

و اما به ترتیب سیر داستان:

خواهرزاده جادوگر – شیر، کمد و جادوگر – اسب و آدمش – شاهزاده کاسپین – سفر کشتی سپیده‌پیما – صندلی نقره‌ای – آخرین نبرد

مجموعه کتاب سرگذشت نارنیا

3 فیلم سینمایی

در سال‌های 2005 تا 2008 و 2010 3 فیلم دنباله دار براساس 7 کتاب سی اس لوئیس ساخته شد. 
دانلود فیلم های نارنیا

شماره 18

مجموعه رمان ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings)

1954

فروش : بیش از 150 میلیون نسخه

مجموعه‌ای 3 قسمتی از رمانی به سبک خیال‌پردازی حماسی به قلم جی.آر.آر. تالکین نویسنده و زبان‌شناس انگلیسی است. این مجموعه داستان ادامهٔ اثر پیشین تالکین با نام هابیت است که در همین ژانر نوشته شده بود..این داستان در سال ۱۹۵۴ و ۱۹۵۵ میلادی در سه جلد – با عناوین یاران حلقه، دو برج و بازگشت پادشاه – به چاپ رسید.

نکته جالب: طرح‌های جلد سه‌گانهٔ ارباب حلقه‌ها به نقاشی خودِ جی. آر. آر. تالکین در چاپ اول کتاب بوده است.
کتاب های ارباب حلقه ها

پیتر جکسون و ساخت فیلم از روی هر 6 رمان جی آر آر تالکین

در سال‌های 2001 تا 2003 ، 3 فیلم دنباله دار به کارگردانی پیتر جکسون بر اساس فیلم‌های ارباب حلقه‌ها ساخته شد که بسیار موفقیت آمیز بود. و در ادامه در سال های 2012 تا 2014 پیتر جکسون 3 فیلم دیگر براساس رمان های قبلی جی آر آر تالکین یعنی  “هابیت” ساخت
دانلود فیلم های پیتر جکسون

شماره 16

مجموعه داستان‌های پیتر خرکوشه (Peter Rabbit)

1902 تا 1930

فروش : بیش از 150 میلیون نسخه

مجموعه‌ای 6 قسمتی داستان های پیتر خرگوشه با پوشش انسان ها که یک کت آبی است و روایتی انسانی. نوشته هلن بیترکس پاتر نویسنده کودکان، تصویرگر و دانشمند علوم طبیعی اهل انگلیس. قصه های پیتر خرکوشه به 35 زبان دنیا ترجمه شده است.

قصه های پیتر خرگوشه

پیتر خرگوشه وارد انیمیشن و فیلم می‌شود

1992 شروع ساخت انیمیشنی دنباله دار از این داستان به نام “دنیای پیتر خرگوشه و دوستان” بود. تا سال 1998، 9 قسمت از این مجموعه منتشر شد. از 2012 تا 2016 هم شرکت Nickelodeon انیمیشنی سریالی و 3 بعدی از زندگی این خرگوش بازیگوش ساخت. قسمت اول فیلم سینمایی پیتر خرگوشه در سال 2018 منتشر شد و قسمت دوم نیز برای سال 2021 آماده خواهد شد.
دانلود انیمیشن پیتر خرگوشه

شماره 14

مجموعه داستان‌های جنگ ستارگان (Star Wars)

1977 تا به امروز

فروش : بیش از 160 میلیون نسخه

کتابی که از دل فیلم بیرون آمد

بیش از 300 عنوان کتاب و کتاب صوتی به نویسندگی افراد مختلف با موضوع جنگ ستارگان منتشر شده است. جرج لوکاس مالک شرکت لوکاس فیلم خالق داستان و شروع کننده مجموعه فیلم های جنگ ستارگان است که اولین قسمت آن در سال 1977 منتشر شد. و اما داستان : دو ربات به دنبال اوبی وان کنوبی می‌گردند در این راه لوک اسکای واکر جوان برای کمک به آن‌ها سیاره محل سکونت خود را همراه با اوبی وان و هان سولو ترک می‌کند، تا برای نجات پرنسس لیا و کهکشان به سایر شورشیان بپیوندد …

چندین فیلم و انیمیشن از مجموعه جنگ ستارگان

1977 تا سال 2020 ، 9 فیلم سینمایی با نام جنگ ستارگان ساخته شده Star Wars و همچنین چند فیلم فرعی. از انیمیشن های سینمایی و سریالی، 2‌بعدی و 3‌بعدی یا LEGO، همه نوع جنگ ستارگان ساخته شده است.

شماره 12

مجموعه داستان‌های خاطرات یک کودک ضعیف (Diary of a wimpy kid)

2007 تا به امروز

فروش : بیش از 200 میلیون نسخه

14 عنوان اصلی و 4 داستان فرعی مربوط است به کتاب “خاطرات یک کودک ضعیف” نوشته جف کینی هنرپیشه، مؤلف و طراحی بازی ویدئویی اهل ایالات متحده آمریکا. کتاب “خاطرات یک کودک ضعیف” یک شاهکار داستانی و طنز از جف کینی است که در سال ۲۰۱۰ منتشر و در همان سال به پر فروش‌ترین کتاب ایالات متحده آمریکا تبدیل شده است. همچنین جزو ده کتاب برتر دنیا در سال ۲۰۱۰ قرار گرفته ‌است. داستان، روایت پسری به نام گریگوری هفلی و اتفاقاتی که در خانه و مدرسه برای او و دوستانش می‌افتد است.

کتاب های diary of a wimpy kid

4 فیلم سینمایی از روی دفترچه خاطرات یک بچه چلمن

1977 تا سال 2020 ، 9 فیلم سینمایی با نام جنگ ستارگان ساخته شده Star Wars و همچنین چند فیلم فرعی. از انیمیشن های سینمایی و سریالی، 2‌بعدی و 3‌بعدی یا LEGO، همه نوع جنگ ستارگان ساخته شده است.

به علت زیاد شدن مقاله، ادامه در قسمت دوم می‌باشد

ویدئوهای کوتاه مرتبط: (نمایش همه)

ویدئوی مرتبطی با مطلب فعلی یافت نشد ;)

برای حمایت هم میتوانید کانال یوتیوب وایرال وان را سابسکرایب کنید ، ممنون 

منابع استفاده شده :

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

ویدئوهای کوتاه: 

Viral-1-Shorts-00009
Viral-1-Shorts-00002
Viral-1-Shorts-00004
Viral-1-Shorts-00023
Viral-1-Shorts-00014
Viral-1-Shorts-00013
Viral-1-Shorts-00011
Viral-1-Shorts-00015
Viral-1-Shorts-00010
viral-1-shorts-00001
بنر تبلیغاتی وایرال وان
تبلیغات متفاوت