داستان عکس تاریخی ناهار در بالای یک آسمان خراش 69 طبقه در نیویورک

داستان عکس تاریخی ناهار در بالای یک آسمان خراش 69 طبقه در نیویورک

میلیون ها بازدید در سراسر جهان

نام عکاس عکس ماندگار ناهار در بالای یک آسمان خراش بعد از مدت ها آشکار شد و صحبت هایی که در مورد تقلبی بودن آن به گوش میخورد هم مورد بررسی قرار گرف

مردی در طبقه آخر آسمان خراش

چارلز کلید ابتز Charles Clyde Ebbets متولد 1809، عکاس آمریکایی است. کسی که عکس معروف و نمادین “کارگران در بالای آسمان خراش” یا “ناهار در بالای آسمان خراش” را در سال 1932 گرفته است. او اولین دوربین خود را در 8 سالگی خرید.

عکاس ناهار بر فراز آسمان خراش
Charles Clyde Ebbets

داستان آن روز

Ebbets در دهه 1930 عکاس شناخته شده ای در سراسر کشور بود. او برای بسیاری از روزنامه های بزرگ از جمله New York Times عکاسی میکرد. در سال 1932 او به عنوان مدیر بخش عکاسی برای مرکز تجاری راکفلر فعالیت می‌کرد. 

29 سپتامبر 1932 او عکس معروف “ناهار در بالای آسمان خراش” را گرفت. 11 مرد بر روی تیرآهنی نشسته اند و در حال خورد ناهار هستند. پاهای آنها آویزان است و زیر پایشان چیزی نسیت جز صد‌ها متر ارتفاع قرار تا خیابان های نیویورک.

عکس ناهار بر فراز آسمان خراش

عکس در طبقه 69 آسمان خراش گرفته شده است. در ارتفاع 260 متری از زمین. در آخرین ماه های ساخت و ساز ساختمان RCA که در سال های بعد نام آن تغییر کرد و امروز در سال 2020 ، ساختمان GE نام دارد. این ساختمان تا به امروز دفتر مرکزی شبکه تلویزیونی NBC بوده است. و رستوران Rainbow Room هم در آن قرار دارد.

آسمان خراش GE
عکس ناهار بر فراز آسمان خراش

واقعی نبودن

دلایلی برای تقلبی بودن عکس

در سال های بعد نظر های متعددی وجود داشت که عکس “کارگران در بالای آسمان خراش” واقعی نیست. برخی می‌گویند این عکس ترکیب و منتاژ چند عکس است زیرا با توجه به فاصله کارگران از هم امکان ندارد که تصویر همه واضح باشد. برخی دیگر میگویند که تصویر آنها در استودیو گرفته شده. و اینکه هیچ یک از کارگران در داخل عکس شناخته نشدند تا از آنها در مورد عکس سوال شود.

کارگران در بالای آسمان خراش

اما در ادامه این بحث تحقیقاتی انجام شد و توانستند که نگاتیو این عکس را پیدا کنند که نشان میداد این عکس بدون منتاژ است و در همانجا گرفته شده.

80 سال بعد دوباره اتفاق افتاد

در سال 2011 اینبار در برجی در مرکز لندن. 11 مهندس، البته با رعایت مسائل ایمنی به روی تیرآهنی در ارتفاع 230 متری، این عکس را بازسازی کردند.

بزرگی اتفاق

بازسازی کارگران در بالای آسمان خراش

این عکس انقدری بزرگ و خاطره ساز هست که در سینما به عنوان رفرنس در بخشی از صحنه ها به آن اشاره میشود. برای مثال در صحنه ای از انیمیشن “من نفرت انگیز” مینیون ها بر روی یک تیرآهن نشسته اند و در حال غذا خوردن اند ، برای چند لحظه در حرکت دوربین نمایش داده می‌شوند.

مینیون ها در بالای آسمان خراش

نمونه هایی دیگر ببینید از بازسازی عکس ناهار در بالای آسمان خراش

ابرقهرمانان در بالای آسمان خراش
اسمورف ها در بالای آسمان خراش
فرندز در بالای آسمان خراش

مردی در ارتفاع 250 متری

Charles Clyde Ebbets مطمئنا کار بزرگی انجام داده است. او عکس های زیبای دیگری هم انداخته است. میتوانید هم اکنون در وایرال وان تماشا کنید.

ویدئوی داستان عکس معروف Lunch Atop Skyscraper

ویدئوهای کوتاه مرتبط: (نمایش همه)

ویدئوی مرتبطی با مطلب فعلی یافت نشد ;)

برای حمایت هم میتوانید کانال یوتیوب وایرال وان را سابسکرایب کنید ، ممنون 

منابع استفاده شده :

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

ویدئوهای کوتاه: 

Viral-1-Shorts-00011
Viral-1-Shorts-00003-new
Viral-1-Shorts-00008
Viral-1-Shorts-00002
Viral-1-Shorts-00007
Viral-1-Shorts-00009
Viral-1-Shorts-00015
Viral-1-Shorts-00005
Viral-1-Shorts-00013
Viral-1-Shorts-00010
بنر تبلیغاتی وایرال وان
تبلیغات متفاوت