امروز جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲

شخصیت های دنیای سینمایی مارول (MCU): تیم مرد آهنی (iron man)

شخصیت های دنیای سینمایی مارول (MCU): تیم مرد آهنی (iron man)
معرفی و داستان شخصیت های مارول Marvel که در MCU در سه گانه Iron Man حضور داشتند

دسترسی سریع

دنیای سینمایی مارول – Marvel Cinematic Universe

در مقاله “داستان شکل گیری مارول کامیکس” با تاریخچه شکل گیری MARVEL و همچنین خلق شخصیت های ابرقهرمان برای داستان های مصور آشنا شدیم. از سال ۲۰۰۸ یک پروژه سینمایی بزرگ در کمپانی مارول شکل گرفت که “دنیای سینمایی مارول Marvel Cinematic Universe” نام دارد. در این پروژه فیلم هایی براساس ابرقهرمانان مارول در هر سال تولید می‌شد، بطوری که هر فیلم داستان اختصاصی خود را داشت و علاوه بر آن در راستای یک داستان بزرگتر بود. برای مثال فیلم “آیرون من ۱” و “کاپیتان آمریکا ۱” و “ثور ۱” منتشر میشد و بعد در فیلم “انتقام جویان ۱” این ابرقهرمانان دور هم جمع می‌شدند و در این نقطه اولین فاز از فیلم های سینمایی مارول شکل میگرفت. تا سال ۲۰۱۹ سومین فاز از این فیلم ها به پایان رسید.

برطبق اعلام کمپانی مارول دیدن این فیلم ها برطبق زمان وقوع، یک ترتیب خاصی دارد که میتوانید در اینجا ملاحضه کنید

MCU مخف Marvel Cinematic Universe ( دنیای سینمایی مارول ) می‌باشد

مرد آهنی Iron Man : شروع و پایان

اولین فیلم از فاز اول دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۰۸ منتشر شد و آن چیزی نبود جز، مرد آهنی یا آیرون من (Iron Man) شخصیتی که در آخرین شماره فاز سوم با نابودی دشمن اصلی جهان به داستان ۱۰ ساله دنیای سینمایی مارول خاطمه می‌دهد.

 در این مقاله وایرال وان میتوانید بیوگرافی یا معرفی شخصیت های مجموعه فیلم های مرد آهنی Iron Man را بخوانید و تصاویر اصلی آنها را که در کتاب های کمیک آمده تماشا کنید.

تمام شخصیت های سه گانه Iron Man

تمتم شخصیت های iron man

بیوگرافی شخصیت های MARVEL

۱.تونی استارک یا مرد آهنی – Tony Stark: Iron Man

درجه: ابرقهرمان – Super Hero

مخترع و تاجر ثروتمندی که با تفکر ایجاد صلح، شروع به تولید و فروش اصلحه های فوق پیشرفته می‌کند. زمانی که برای آزمایش موشک های جدید خود در افغانستان است توسط گروهی دزدیده می‌شود که از او میخواهند در ازای آزادیش برای آنها موشک های کشتار جمعی بسازد. تونی بجای ساخت موشک، لباسی آهنی میسازد و با نابود کردن تجهیزات دشمن، از آنجا فرار میکند. از آن به بعد با نام مرد آهنی، در نقش یک ابرقهرمان  زندگی میکند …

خالق شخصیت: استن لی و لری لیبر

نام کامل: آنتونی ادوارد استارک (تونی استارک)

لقب: آیرون من IRON MAN

نام پدر: ادوارد استارک

نام مادر: ماریا استارک

همسر: ویرجینیا پاتز (پپر پاتز)

فرزند: مورگان استارک

نقش تونی استارک را در دنیای سینمایی مارول، رابرت داونی جونیور بازی میکند. کسی که به مدت ۱۰ سال و در ۳ فاز ابتدایی پروژه مارول به خوبی از پس این نقش برآمد.

آخرین جمله او قبل از مرگ:

من مرد آهنی هستم – I AM IRON MAN

(فیلم انتقام جویان: پایان بازی)

آخرین تصویر iron man
بیوگرافی شخصیت های MARVEL

۲.هپی هوگان – Happy Hogan

هارولد جوزف هوگان (هپی هوگان) یکی از شخصیت های مارول است که در کمیک های مرد آهنی دیده میشود و حتی در کتاب Tales of Suspense در سال ۱۹۶۳ یکبار جان تونی استارک را نجات داده است. در MCU، هپی هوگان نقش دستیار تونی استارک را دارد که توسط جان فاورو اجرا شده است.

*جان فاورو کارگردان دو قسمت ابتدایی Iron Man نیز می‌باشد.

*او در فیلم Spider-Man: Far From Home عاشق عمه مرد عنکبوتی میشود

بیوگرافی شخصیت های MARVEL

۳.پپر پاتز – Pepper Potts معشوقه تونی استارک

شخصیت های MARVEL پپر پاتز

اولین حضور این شخصیت در قسمت ۴۵ مجموعه داستان های Tales of Suspense بود. 

در فیلم های سینمایی مارول، پپر پاتز یا خانم پاتز، منشی شخصی و معشوغه تونی استارک را دارد. نقش او را نیز گوئینت پالترو بازی میکند.

زن آهنی آبی

در آخرین قسمت از مجموعه فیلم های انتقام جویان یعنی Avengers: Endgame ، پپر پاتز با لباس جنگی خود که همانند لباس آیرون من است اما به رنگ آبی، وارد صحنه نبرد نهایی می‌شود.

بیوگرافی شخصیت های MARVEL

۴.ماشین جنگی – War Machine

ماشین جنگی – War Machine

جیمز رودز James Rhodes ، دوست صمیمی تونی استارک (آیرون من) و عضو وزارت دفاع ایالت متحد آمریکا است. او در دنیای سینمایی مارول، برخی اوقات همراه آیرون من است با لباس جنگی اختصاصی خود و در ادامه به تیم انتقام جویان می‌پیوندد. 

بازیگر نقش جیمز رود در فیلم مرد آهنی ۱، ترنس هاوارد بود، اما در فیلم بعدی یعنی Iron man 2 تغییر کرد و به جای او دان چیدل نقش War Machine را پذیرفت و تا انتهای مسیر انتقام جویان هم ادامه داد.

ماشین جنگی – War Machine
بیوگرافی شخصیت های MARVEL

۵.جارویس – J.A.R.V.I.S

جارویس ، هوش مصنوعی Iron Man

هوش مصنوعی قدرتمندی که بر روی تجهیزات تونی استارک نصب شده است و به او در انجام آزمایش هایش کمک میکند و همچنین کنترل امکانات لباس های Iron Man بر عهده این هوش مصنوعی است.

در MCU ، صدای جارویس را پل بتانی انگلیسی بر عهده دارد. جارویس در فیلم های ابتدایی Iron man یعنی تا قسمت سوم، تنها بصورت صدا است. اما در فیلم انتقام جویان: عصر اوتران، این هوش مصنوعی بر توسط تونی استارک وارد یک بدن مصنوعی می‌شود و توسط ثور جانبخشی آن صورت می‌گیرد و از این به بعد با نام ویژن Vision به زندگی ادامه می‌دهد و در فیلم های دیگر انتقام جویان حضور دارد.

بعد ازآخرین قسمت فاز سوم فیلم های مارول و برای فاز چهارم، دیزنی خبر ساخت سریالی را داد که شخصیت های آن ویژن (جارویس قدیم) و اسکارلت جادوگر هستند. یک هوش مصنوعی و یک جادوگری که میتواند ذهن ها را بخواند. یک زوج عجیب و غریب و جذاب.

سریال wandavision
بیوگرافی شخصیت های MARVEL

۶.ایلان ماسک – Elon Musk

ایلان ماسک، طراح و مدیر و صاحب پروژه SpaceX است. موسس تحقیقات هوش مصنوعی OpenAI و مالک شرکت تولید خودرو های برقی تسلا در فیلم Iron Man 2 حضوری افتخاری دارد و در یک میهمانی سعی میکند که با تونی استارک بحثی را مطرح کند که با بی محلی استارک مواجه می‌شود 🙂

بیوگرافی شخصیت های MARVEL

۷.استن لی – Stan Lee

استن لی خالق ابرقهرمان های Marvel

استن لی، یکی از خالقین مرد آهنی که در تمامی فیلم های MCU حضور افتخاری دارد

بیوگرافی شخصیت های MARVEL

ابرشرور ها – Villain 😱 😳

معرفی تمامی ابرشرور هایی که در فیلم های مرد آهنی حضور دارند

۸.آهنچی – Iron Monger

آهنچی در villain در iron man

اوبادیا استین، شریک کاری تونی استارک است. زمانی که استارک میخواهد تجارت اسلحه خود را تعطیل کند. عوبادیا استین تبدیل به دشمن اصلی مرد آهنی می‌شود و لباس آهنی شخصی خود را میسازد نام “آهنچی – Iron Monger” رو میگیرد.

او شخصیت شرور قسمت اول فیلم های Iron Man است.

بیوگرافی شخصیت های MARVEL

۹.شلاق – Whiplash

شخصیت ابر شرور Whiplash

ایوان آنتونوویچ وانکو (ایوان وانکو) ، یکی از شخصیت های اصلی مارول است که در فیلم Iron Man 2 نقش ابر شرور را دارد و برگرفته است از دو شخصیت شلاق(اصلی) و کریمسون دینامو (پدر بیوه سیاه) . او یک نخبه است و با تکنولوژی سر و کار دارد. وی قصد دارد تا آیرون من را نابود کند. در کنار میلیاردری به نام جاستین همر، اسلحه خود را میسازد (شلاق های الکتریکی) و به نبرد با او می‌رود.

میکی رورک نقش ابرشرور شلاق را برعهده دارد.

ایوان وانکو پسر آنتون وانکو است. آنتون وانکو همکار پدر تونی استارک بود که با یکدیگر اولین راکتور صنایع استارک رو ساختند. 

بیوگرافی شخصیت های MARVEL

۱۰.جاستین همر – Justin Hammer

جاستین همر رقیب آیرون من

در داستان اصلی، این شخصیت رقیب هاوارد استارک (پدر تونی استارک) است. اما در MCU و فیلم Iron Man 2 جاستین هومر در سن و سال تونی استارک است و رقیب او در ساخت ربات. در نمایشگاه او، استارک کار او را زیر سوال میبرد و او را تحقیر میکند. همر نیز با استخدام ایوان وانکو نقشه نابودی استارک را میریزد.

سم راکول در دنیای سینمایی مارول نقش جاستین همر را بازی می‌کند

بیوگرافی شخصیت های MARVEL

۱۰.ماندارین – Mandarin

شخصیت منفی Iron Man 3

ماندارین، یکی از قدرتمند ترین دشمنان Iron Man است. او یک دانشمند نابغه و دارای مهارت های ابر انسانی و مهارت های رزمی است. قدرت اصلی و بزرگ او مربوط است به ۱۰ انگشتر که او از یک کشتی فضایی سقط کرده بدست آورده. هر کدام از انگشتر ها یک قدرت خاص دارد.

در فیلم Iron Man 3 داستان او اما متفاوت است. آلدریچ کیلیان (که توسط گای پیرس بازی شده است) شخصی بیمار است که به پیش استارک می‌رود و تونی استارک او را نادیده میگیرد. مدت ها بعد او خود را درمان میکند و تبدیل می‌شود به ماندرین، یک اسلحه خطرناک و لشکری برای خود میسازد و برای نابودی استارک اقدام می‌کند.

در فیلم ، ماندرین یک بازیگر را استخدام میکند تا بعد از هر اقدام تروریستی جلوی دوربین برود و خود را ماندارین معرفی کند.نقش این شخص را که لباسی همانند لباس ماندارین در کتاب های کمیک بر تن دارد، بن کینگزلی بازی میکند

Mandarin قدرتمندترین دشمن Iron Man
بیوگرافی شخصیت های MARVEL
پاورقی

Tales of Suspense (قصه های تعلیق)

"قصه های تعلیق" عنوان یکی از مجموعه داستان های مارول است که در آن شخصیت های آیرون من و کاپیتان آمریکا و دیگر شخصیت ها حضور پیدا میکردند. در شماره ۴۵ این مجموعه یعنی "قصه های تعلیق: انگشتان یخ زده" با حضور آیرون من و اولین حضور پپر پاتز و هپی هوگان می‌باشد.

ویدئوهای کوتاه مرتبط : 

Please select listing to show.

ویدئوهای مرتبط در هشتگ (های) :  , , , ,

برای حمایت هم میتوانید کانال یوتیوب وایرال وان را سابسکرایب کنید ، ممنون 

منابع استفاده شده :

Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
بنر تبلیغاتی وایرال وان
تبلیغات متفاوت
Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments