امروز یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

قالب شناسایی نشد.

فیلم های دنیای سینمایی مارول MCU را چطور و با چه ترتیبی تماشا کنیم؟

۲۸۰ هزار بازدید در Youtube

ویدئوهای مرتبط در هشتگ (های) :  , , ,

فیلم های دنیای سینمایی مارول MCU را چطور و با چه ترتیبی تماشا کنیم؟

ترتیب تماشای فیلم های مارول

راهنمای مخصوص طرفداران داستان های ابرقهرمانی

نزدیک به ۱۰ سال قبل، کمپانی مارول پروژه ای بزرگ را با نام “دنیای سینمایی مارول – MCU” آغاز کرد که اگر طرفدار داستان های کمیک و فیلم های ابرقهرمانی باشید مطمئنا از آن باخبر هستید.

۲۴ فیلم سینمایی نتیجه ۱۰ سال ابتدایی تلاش کمپانی مارول کامیکس است. بنظرتون برای دیدن این فیلم ها رعایت ترتیب خاصی نیازه؟ به گفته کارگردان فیلم “انتقام جویان: پایان بازی” شما میتوانید به ترتیب تاریخ انتشار فیلم ها به تماشای آنها بپردازید. یعنی در ابتدا فیلم Iron man محصول سال ۲۰۰۸ را تماشا کنید و به ترتیب لیست پایین، آخرین فیلمی که میبینید Spider-Man Far From Home باشد

اما !!

با توجه به تاریخ وقوع داستان هر فیلم و همچنین با اتصال تکه های چند ثانیه ای بعد از هر تیتراژ پایانی، وایرال وان لیست جدیدی را برای شما آماده کرده است.

به ترتیب وقوع CHRONOLOGICAL

شماره ۱ “کاپیتان آمریکا: اولین انتقام جو” که داستان آن در سال ۱۹۴۰ اتفاق میوفتد. بعدی “کاپیتان مارول” که تقریبا در سال ۱۹۹۵ اتفاق میوفتد و نکته جالب اینجاست که نیک فیوری نام گروه انتقام جویان رو از نوشته روی هواپیمای کاپیتان مارول الهام میگیرد. بعد فیلم “مرد آهنی” بعدش هم دو فیلم “iron man 2” و “Incredible Hulk” که از نظر زمانی در یک هفته اتفاق افتاده اند. در ادامه فیلم ها را به ترتیب تاریخ انتشار ببینید تا “نگهبانان کهکشان ۱ و ۲” که پشت سر هم تماشا کنید چون به فاصله حدودا ۲ ماه از هم اتفاق افتادند. نکته دیگر، تماشای Spider-man Home coming دقیقا بعد ار “Captain America: Civil War” است. وقتی که مرد عنکبوتی به تیم انتقام جویان میپیوندد.

در تصویر بالا ترتیب این فیلم ها مشخص است و در ویدئو هم توضیحات تکمیلی قرار دارد.

ترتیب فیلم ها در لیست پایین هم مشخص است (از زاست به چپ):

و اما لیست دوم

بر اساس وقایع کیهانی Cosmic Order

اگر با این لیست فیلم ها را تماشا کنید، وقایع و داستان برای شما بصورت متفاوتی را روایت میشود. در ابتدا فیلم نگهبانان کهکشان (Guardians Of Galaxy) قرار دارد که برای اولین بار قضیه ۶ سنگ های قدرتمند بیان میشود. گوهران ابدیت (فضا،ذهن،واقعیت،قدرت،زمان،روح) که هر کدام در جایی پنهان است، زیرا اگر همه آن ۶ سنگ در یک جا جمع شود و بدست شخصی بیوفتد، قدرت باورنکردنی به او میبخشد. و در همین فیلم تانوس، شخصیت خبیث دنیای سینمایی مارول معرفی میشود که بدنبال جمع آوری این سنگ ها است.

فیلم های سینمایی مارول بر اساس اتفاقات کیهانی

به این ترتیب (راست به چپ) تماشا کنید:

اتفاقات و مقالات دنیای مارول در هشتگ مارول

نمایش ویدئوهای مربوط به طرفداران فیلم و سینما در هشتگ فیلم بین 

از این ویدئوی وایرال که در سال ۲۰۲۰ منتشر شدند، بیش از ۲۸۰ هزار بازدید در یوتیوب انجام شده است.

MCU BEST WATCH ORDER? We Fixed Marvel’s Timeline! – Youtube (2020)

برای حمایت هم میتوانید کانال یوتیوب وایرال وان را سابسکرایب کنید ، ممنون 

وایرال وان

منابع استفاده شده :

Subscribe
Notify of
guest
۰ نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
بنر تبلیغاتی وایرال وان
تبلیغات متفاوت
0
نظرت رو راجع به این مطلب بنویسx
()
x