امروز جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲

آهنگ ایتالیایی زمان جنگ جهانی دوم که به خاطر سریال خانه کاغذی بر سر زبان ها افتاد

آهنگ ایتالیایی زمان جنگ جهانی دوم که به خاطر سریال خانه کاغذی بر سر زبان ها افتاد

210 میلیون بازدید در Youtube

The Present داستان پسر بچه ای ا که همیشه و تنها در حال انجام بازی های ویدئویی است. اما زمانی که مادرش برای او هدیه ای میخرد ...

بلاچاو نماد مقاومت و پیروزی در سریال خانه کاغذی

سریال خانه کاغذی Money Heist محصول کشور اسپانیا و پخش شرکت نتفلیکس Netflix که اولین قسمت آن در سال ۲۰۱۷ منتشر شد از همان ابتدا مورد توجه بسیاری قرار گرفت و طرفدارانی در سراسر جهان پیدا کرد. نکته قابل توجه این است که یک آهنگ در این سریال به عنوان نماد پیروزی و مقاومت معرفی شد که در طول سریال هم چند بار توسط شخصیت های داستان خوانده شد. نام این آهنگ قدیمی ایتالیایی Bella ciao میباشد. سریال خانه کاغذی باعث شد تا این آهنگ، نزدیک به ۷۵ سال بعد از منتشر شدنش دوباره خوانده شود و اینبار تمام جهان آن را بشنوند. تاثیر سریال به قدری بوده است که ویدئوی سکانس همخوانی دو شخصیت داستان که در بالا قرار داده ایم در یوتیوب بیش از ۸۹ میلیون بازدید داشته است.

بلاچاو نماد آزادی خواهی در ایتالیا

عبارت بلاچاو (Bella Ciao) به معنای “خداحافظ ای زیبا” نام ترانه ای است که در زمان جنگ جهانی دوم ( در زمان جنگ های داخلی ایتالیا بین سال های ۱۹۴۳ تا ۱۹۴۵ ) پارتیزان ها و مخالفین نژادپرستی در ایتالیا آن را میخواندند. این آهنگ که به نماد مبارزات آزادی خواهانه تبدیل شده‌است، به زبان‌های بسیاری ترجمه شده‌است و خوانندگان مختلفی آن را اجرا کرده‌اند. این آهنگ توسط خوانندگان ایرانی هم خوانده شده است.

** در بخشی از سریال خانه کاغذی، توکیو (اورسلا کاربیرو) توضیح می‌دهد که پدربزرگ پروفسور در جنگ جهانی دوم با پارتیزان‌ها جنگیده و این خصلت را به او هم منتقل کرده، و پروفسور هم این روحیه‌ی پایداری را به ما (گروه) بخشیده.

 

موزیک اصلی بلاچاو رو میتوانید در ویدئوی پایین بشنوید که برای شما در وایرال وان آماده شده است. برای نمایش متن ترجمه فارسی ترانه کلیک کنید

این ویدئو در یوتیوب برابر ۳۰ میلیون بازدید داشته است.

برترین های بلاچاو

منتخب وایرال های Bella ciao

یک سری ویدئو برای شما آماده کردیم از پربازدید ترین ویدئوهای یوتیوب با عنوان بلاچاو.

همخوانی مردم در متروی ایتالیا: این ویدئو در سال ۲۰۱۶ در یوتیوب منتشر شده و بیش از ۹.۳ میلیون بازدید داشته است.

اجرای Daniele Vitale ایتالیایی

اجرای ساکسوفون آهنگ، توسط دنیله ویتاله در بالکن یکی از کوچه های ایتالیا: این ویدئو در سال ۲۰۲۰ در یوتیوب قرار گرفته و بیش از ۱۱ میلیون بازدید داشته است. Daniele Vitale در یوتیوب بیش از ۳ میلیون دنبال کننده دارد.

اجرای گروه برزیلی Projeto TriGO

موزیک ویدئوی گروه برزیلی سه نفره ی projeto TriGO : این ویدئو در سال ۲۰۱۸ در یوتیوب قرار گرفته و بیش از ۱۹ میلیون بازدید داشته است.

بند تک نفره به نام Francesco Alessandrini

اجرای خیابانی بینظیر فرانسیسکو الساندرینی، یک بند یک نفره در خیابان های ایتالیا : این ویدئو در سال ۲۰۱۹ در یوتیوب قرار گرفته و بیش از ۵ میلیون بازدید داشته است.

دانلود آهنگ حماسی بلاچاو Bella ciao

دانلود سکانس معروف سریال خانه کاغذی

La casa de papel – Bella Ciao

ویدئوهای کوتاه مرتبط : 

Please select listing to show.

ویدئوهای مرتبط در هشتگ (های) :  ,

برای حمایت هم میتوانید کانال یوتیوب وایرال وان را سابسکرایب کنید ، ممنون 

منابع استفاده شده :

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
بنر تبلیغاتی وایرال وان
تبلیغات متفاوت
Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments