امروز پنجشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

قالب شناسایی نشد.
10 مجموعه داستانی پرفروش جهان

لیست ۱۰ مجموعه کتاب داستان پرفروش تاریخ جهان تا سال ۲۰۲۱

لیستی از برترین مجموعه کتاب‌های داستان تا سال ۲۰۲۱ که فروش آنها بالای ۲۰۰ میلیون نسخه بوده است

شما در حال خواندن بخش دوم این مقاله هستید یعنی لیست ۱۰ عنوان برتر. برای دیدن عناوین پرفروش قبلی به این مقاله مراجعه کنید:

پرفروش‌ترین مجموعه داستان‌های تاریخ
پرفروش‌ترین کتاب داستان‌های تاریخ : آمار فروش مجموعه‌ داستان‌ها تا سال ۲۰۲۱

این شما و این ۱۰ کتاب داستان برتر جهان

خب بدون هیچ مقدمه ای میریم که ۱۰ عنوان برتر مجموعه های پرفروش داستانی را معرفی کنیم.۱۰ مجموعه ای که کمترین آنها بیش از ۲۰۰ میلیون و رتبه اول این لیست بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه فروش داشته است.

شماره ۱۰

مجموعه رمان San-Antonio

۱۹۴۹ تا ۲۰۰۱

فروش : بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه

ماجراجویی های کاراگاه فرانسوری

فردریک دار رمان‌نویس فرانسوی متولد ۱۹۲۱ است. رمان پرفروش او شامل ۱۷۵ داستان ماجراجویی است. کارآگاه آنتونی سن آنتونیو که شبیه است به مامور ۰۰۷، جیمز باند اما با این تفاوت که او از گجت ها و ابزار های پیشرفته استفاده نمیکند. او مامور سرویس محرمانه فرانسه است و مامورت های ناممکن از طرف Le Vieux به او واگذار میشود

برای خرید کتاب های ترجمه شده فردریک دار میتوانید به این لینک مراجعه کنید

مجموعه کتاب های فردریک دار

شماره ۹

مجموعه داستان های راه آهن (The Railway Series)

۱۹۴۵ تا ۲۰۱۱

فروش : بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه

داستانی انگلیسی با شهرت جهانی

شاید نام داستان آن به گوشتان نخورده باشد اما به احتمال زیاد انیمیشن ساخته شده از روی این داستان ها را دیده اید. ۴۲ عنوان کتاب در مجموعه داستان های راه آهن وجود دارد. ۲۶ عنوان ابتدایی توسط ویلبرت آدری نوشته شده است. اولین شماره از این کتاب “سه موتور راه آهن” نام دارد

تصویر Wilbert Awdry نویسنده کتاب های "داستان های راه آهن"
قطار هایی با اسامی مختلف، شخصیت های این مجموعه هستند. پرسی، ترور و توبی و جیمز و … اما شخصیت کمی معروف تر وجود دارد به نام توماس. انیمیشن سریالی توماس و دوستان که اولین قسمت آن در سال ۱۹۸۴ پخش شد و تا سال ۲۰۱۹ فصل ۲۳ این سریال منتشر شد. در سال ۲۰۲۰ امتیاز پخش این سریال متعلق به شبکه اینترنتی NETFLIX است.

شماره ۸

نانسی درو (Nancy Drew)

۱۹۳۰ تا به امروز

فروش : بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه

یک مجموعه داستانی راز آلود با محوریت شخصیت نانسی درو. ۱۷۵ عنوان کتاب برای این مجموعه وجود دارد. اولین بار در سال ۱۹۳۰ توسط ناشری به نام Edward Stratemeyer این کتاب منتشر شد. داستان‌‌ها توسط گروهی از نویسندگان نوشته شده است و تحت نامی مستعار به چاپ رسید. با اسم Carolyn Keene که بر روی جلد قرار میگرفت. عنوان اولین قسمت از این مجموعه “داستان های رازآلود نانسی درو: راز ساعت قدیمی” است.

بیش از ۲۰ نویسنده عهده دار نوشتن داستان های نانسی درو بوده اند، اما کسی که سهم زیادری در این بین داشته، خانم Mildred Wirt Benson ، نویسنده ۷ عنوان ابتدایی داستان و در مجموع بیش از ۲۰ داستان درباره نانسی درو و دنیای پر رمز و رازش نوشته است. 

مجموعه کتاب های نانسی درو

فیلم و سریال

یک فیلم در سال ۲۰۱۹ با عنوان “نانسی درو و پله پنهان” با بازی سوفیا لیلیس که سابقه بازی در فیلم ترسناک it را در کارنامه سینمایی خود دارد منتشر شد. سریال Nancy Drew هم از سال ۲۰۱۹ در حال پخش از شبکه NETFLIX است و تا به امروز پخش آن ادامه دارد.
دانلود سریال نانسی درو

شماره ۷

مجموعه کتاب داستان نادی (NODDY)

۱۹۴۹ تا به امروز

فروش : بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه

نویسنده بریتانیایی کتاب کودک، خانم Enid Blyton در سال ۱۹۴۹ اولین قسمت از داستان های “نادی” رو منتشر کرد. نادی یکی دیگر از شخصیت های معروف کتاب های داستان است که به سریال و حتی بازی های فکری و بازی های ویدئویی کنسول های مختلف راه پیدا کرد. Enid Blyton تا سال ۱۹۶۳ نوشتن داستان های نادی را ادامه داد. او در سال ۱۹۶۸ درگذشت اما داستانی که او شروع به نوشتن کرد تا به امروز ادامه دارد و ۲۴ عنوان کتاب منتشر شده و مهمتر اینکه رتبه هفتم برترین فروش دنیا را در سال ۲۰۲۰ دارد.

Enid Blyton نویسنده کتاب نادی
تصویر Enid Blyton و اولین شماره داستان های NODDY

پخش سریال تلویزیونی Noddy از سال ۱۹۵۵ در انگلستان شروع شد. همچنین سریال انیمیشنی Noddy’s Toyland Adventures از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۰ منتشر شد. به تازگی هم شرکت Dreamworks با معرفی چهره تازه ای از این شخصیت سریالی را منتشر کرد به نام Noddy, Toyland Detective در دو فصل از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰.

Enid Blyton نویسنده کتاب نادی

شماره ۶

مجموعه کتاب داستان Sweet Valley High

۱۹۸۳ تا ۲۰۰۳

فروش : بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه

مجموعه داستان هایی در رده سنی بزرگسال و جوانان. اکثرا با موضوعات عاشقانه و ماجراجویی و فانتزی است. گروهی از نویسنگان در زیر نظر Francine Pascal در این مجموعه داستانی فعالیت کردند. و ۴۰۰ عنوان کتاب هم تا سال ۲۰۰۳ منتشر شده است.

مجموعه کتاب Sweet Valley High

شماره ۵

مجموعه کتاب های ماجراجویی خود را انتخاب کن (Choose Your Own Adventure)

۱۹۷۹ تا ۱۹۹۸

فروش : بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه

ماجراجویی خود را انتخاب کن مجموعه ای است به سبک کتاب-بازی مخصوص کودکان. اینگونه است که داستان از دید دوم شخص روایت میشود. یعنی شما شخصیت تاثیرگذار قصه هستید و گاهی از شما سوال می‌شود که میخواهید داستان چگونه پیش برود. این مجموعه نویسندگان متعددی دارد اما Edward Packard کسی است که ایده اصلی ساخت اینگونه داستان رو داد و خود او ۵۰ عنوان از این مجموعه را نوشته است. تا سال ۱۹۹۸ برابر ۱۸۵ عنوان منتشر شد.

Edward Packard (Choose Your Own Adventure Books)
تصویر Edward Packard ایده اصلی کتاب و نویسنده ۵۰ عنوان

شماره ۴

مجموعه خرس های برنشتاین (Berenstain Bears)

۱۹۶۲ تا به امروز

فروش : بیش از ۲۶۰ میلیون نسخه

زن و شوهر آمریکایی، آقا و خانم برنشتاین نویسنده و خالق داستان خرس های برنشتاین هستند. و ادامه راه این کتاب هم به پسر خانواده مایک برنشتاین سپرده شده است.

این کتاب داستان زندگی یک خانواده ۴ نفره از خرس های گریزلی است که با مشکلات و ماجراجویی های خاص خود مواجه می‌شوند.

همانند کتاب های پرفروش دیگر این لیست، این کتاب هم بعد از توجه خوبی که به آن شد، به دنیای انیمیشن راه یافت. سال ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ سریالی انیمیشنی در ۳ فصل منتشر شد. فصل اول حدود ۱۰۰ قسمت و فصل های بعدی حدود ۲۰ قسمت داشتند.

تصویر خانم و آقای برنشتاین و پسرشان مایک

شماره ۳

مجموعه داستان‌های وکیل مدافع جنایی (Perry Mason)

۱۹۳۳ تا ۱۹۷۳

فروش : بیش از ۳۰۰ میلیون نسخه

۸۲ عنوان کتاب، داستان ماجراها و پرونده های جنایی یک وکیل مدافع آمریکایی را روایت میکند.Erle Stanley Gardner نویسنده مجموعه داستان های Perry Mason است.

این داستان ها در ابتدا در مجلات آمریکایی چاپ میشد و برای خود کتاب مستقل نداشت.

۶ تا از رمان های Perry Mason تبدیل به فیلم سینمایی شدند و سریالی با عنوان Perry Mason در شبکه CBS آمریکا از سال ۱۹۵۷ تا ۱۹۶۶ پخش شد.

اخیرا هم در سال ۲۰۲۰ یک سریال ۸ قسمتی با همین عنوان ساخته شد و به دلیل استقبال زیاد برای فصل دوم نیز تمدید شده است.

پوستر سریال Perry Mason در سال ۲۰۲۰ و ۱۹۵۷

شماره ۲

مورمور (Goosebumps)

۱۹۹۲ تا به امروز

فروش : بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه

مورمور یک کتاب داستان در ژانر خیالی و ترسناک است مخصوص کودکان، نوشته نویسنده آمریکایی R. L. Stine . داستان در مورد کودکانی است که معمولا در موقعیت های ترسناک قرار میگیرند، مانند هیولا و نیرو های فراطبیعی. از اولین عنوانی که از این مجموعه در سال ۱۹۹۲ چاپ شد یعنی کتاب “به خانه مرده خوش آمدید” تا به امروز ۶۱ عنوان دیگر از این کتاب به چاپ رسیده و در سراسر جهان به ۲۲ زبان ترجمه شده و بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه فروش داشته است.

تصویر R. L. Stine و اولین عنوان از داستان های مورمور

۳ عنوان فیلم سینمایی

در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ دو عنوان فیلم سینمایی از روی داستان های Goosebumps ساخته شد که شخصیت اصلی این فیلم ها جک بلک بود و همچنین خود R. L. Stine هم در فیلم به ایفای نقش پرداخت.
عنوان سومین فیلم از این مجموعه نیز مشخص شده است و در مرحله پیش تولید میباشد.
دانلود فیلم مورمور goosebump

شماره ۱

شاگرد محبوب مدرسه جادوگری (Harry Potter)

۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷

فروش : بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه

کسی در جهان وجود ندارد که اهل فیلم و سریال و کتاب باشد و هری پاتر را نشناسد. حتی اگر طرفدار فیلم هایش نباشید با خود او و دوستانش و قوی ترین دشمنش آشنا هستید.

مجموعه داستان های Harry Potter نوشته J. K. Rowling نویسنده، تهیه کننده و فیلمنامه نویس انگلیسی است.

داستان اصلی در مورد جادوگر جوان به نام هری است که تلاش میکند به کمک دو دوست خود، دشمن پلیدی به نام لرد ولدمورت را که به دنبال جاودانه شدن است را شکست دهد.

۷ عنوان کتاب و ۸ عنوان فیلم سینمایی که تاثیر زیادی بر فروش کتاب های وی گذاشت.

تصویر جی کی رولینگ و اولین کتاب و فیلم سینمایی هری پاتر
۱۰ مجموعه کتاب پرفروش داستانی را در اینجا ببینید

برای حمایت هم میتوانید کانال یوتیوب وایرال وان را سابسکرایب کنید ، ممنون 

Subscribe
Notify of
guest
۰ نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
بنر تبلیغاتی وایرال وان
تبلیغات متفاوت
0
نظرت رو راجع به این مطلب بنویسx
()
x