امروز جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

ظاهر آدمی اهمیتی ندارد میتوانی یک زامبی باشی و عاشق یک لاکپشت شوی

فهرست موضوعی

ظاهر آدمی اهمیتی ندارد میتوانی یک زامبی باشی و عاشق یک لاکپشت شوی
دنبال یه تبلیغ متفاوتی؟
خب به ما چه؟
پوستر این پرونده وایرال وان

ظاهر آدمی اهمیتی ندارد میتوانی یک زامبی باشی و عاشق یک لاکپشت شوی

مقدمه

زامبی ۱۰ ساله مهربان یوتیوب

ما در طول هر سال شاهد ظهور پدیده های اینترنتی متفاوتی هستیم، سوارکار بدون اسب ، تخم مرغی با رکورد جهانی ، دیوید ۷ ساله بعد از دندانپزشکی  ، یکی دیگر از این پدیده ها اما که در سال ۲۰۰۷ به دنیای افراد معروف اینترنت پیوست پسربچه ۱۰ ساله ای به نام جاناتان ویر است. کسی که در اینترنت و مخصوصا یوتیوب با عنوان “بچه زامبی لاکپشت ها را دوست دارد” شناخته میشود. همین جمله ساده ” من لاکپشت ها را دوست دارم ” رمز شهرت او بود و میلیون ها نفر آن را از طریق یوتیوب شنیدند.

ویدئوی وایرال اصلی

جوابی درخور سوال مجری خبری

خب اگر شما این ویدئوی وایرال را که بیش از ۶۴ میلیون نفر در یوتیوب تماشا کرده اند، هنوز ندیده اید ، هم اکنون میتوانید در وایرال وان آن را با زیرنویس فارسی اختصاصی تماشا کنید.

داستان

مصاحبه ای معمولی در راه است

یک روز تابستانی در سال ۲۰۰۷ است و خانواده ویر به جشنواره گل رز در پورتلند رفته اند که از شانس آنها یک گروه خبری محلی آنجا وجود دارد مربوط به خبر KGW و چشمشان به جاناتان ، پسر ۱۰ ساله خانواده میوفتد که صورت خود را به شکل یک زامبی ( یا فرانکشتاین ) نقاشی کرده ، خبرنگار به سراغ جاناتان میرود و روبروی آنتن زنده شبکه از او در مورد نقاشی روی چهره اش که مانند زامبی ها است سوال میکند و نقطه مهم ماجرا جوابی است که از دهان جاناتان ویر خارج میشود :

من لاکپشت ها رو دوست دارم

 

ویدئوی دوم

یک ماه بعد ، مصاحبه جاناتان وایرال شده است

بعد از پخش مصاحبه از خبر KGW ، شخصی ویدئو را در یوتیوب آپلود کرد و یک ماه بعد به قدری از این ویدئو استقبال شد که فکس نیوز خبر آن را پوشش داد و واشینگتون پست نیز مقاله ای درباره وایرال شدن آن منتشر کرد. یوتیوب پر شد از ریمیکس های متفاوت آن.

و اما تیم خبری ای که مصاحبه را انجام داده بودند نیز بیکار نماندن و به جستجو برای پیدا کردن جاناتان جوان پرداختند، و در نهایت او را پیدا کردند و مصاحبه ویدئویی دیگری از او بهمراه خانواده اش تهیه کردند. این ویدئو را با زیرنویس فارسی اختصاصی از وایرال وان تماشا کنید.

دلیل مشخص شد

چرا جاناتان این پاسخ را داد

جاناتان میگوید که در لحظه ای که با او مصاحبه انجام شد خیلی استرس داشته و اصلا نمیدانسته که چه چیزی باید بگوید. از طرفی در نزدیکی غرفه ای که روی چهره ها نقاشی میکردند ، یک نمایشگر با تصویر لاکپشت وجود داشته که در نهایت جاناتان با دیدن آن و در لحظه تصمیم گرفته که بگوید “من لاکپشت ها را دوست دارم” . البته باید گفت که جاناتان حیوانات خانگی زیادی دارد و منشا این جمله میتواند از آنجا نیز باشد.

 

مصاحبه خانوادگی

نظر خانواده ویر در مورد ویدئو

وقتی که بعد از یک ماه ، خبر KGW به خانه ware ها مراجعه کردند ، همه اعضای خانواده در مورد آن اتفاق صحبت کردند.

ابتدا خواهر بزرگتر جاناتان : من زمانی که مصاحبه انجام میشد کنار جاناتان بودم ، و وقتی در جواب سوال ، این جمله رو گفت ، بلافاصله از خودم پرسیدم که چرا این حرف رو زد ؟

خب این خانواده اصلا از وایرال شدن ویدئو و حتی از اینکه ویدئو در یوتیوب قرار دارد هم خبر نداشتند . تا زمانی که دوست خواهر کوچکتر جاناتان به او پیغام میدهد که : در مورد برادرت میدونی ؟ اون بشدت در یوتیوب معروف شده !!!

بعد از اینکه آنها متوجه وایرال شدن ویدئو شدند ، تیشرت و کیف و کلاه با تصویر جاناتان روانه بازار شد در یک فروشگاه اینترنتی ( که البته الان فعال نیست )

خواهر کوچکتر جاناتان : یکی از دوستام با من تماس گرفت و میخواست یکی از تیشرت ها رو بخره ، این برای من واقعا عجیب بود ، چهره برادرم روی تیشرت دوستانم.

تصویر ۱۷ سالگی جاناتان

باغ وحش خانگی

حیوانات خانگی جاناتان

جالبه بدانید که جاناتان ۳ سگ و ۴ گربه و ۲ تا پرنده و ۲ تا خرچنگ و یک مارمولک و یک گکو (نوعی مارمولک) دارد و جالبتر اینکه او اصلا لاکپشت ندارد.

اما مادر او به خبر KGW گفته اند که قصد دارند برای جاناتان چند لاکپشت بخرند.

منابع استفاده شده برای این پرونده

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments